Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Mehmet Akif’in Hayatı ve Safahatı öğrencilere anlatılıyor

Mehmet Akif’in Hayatı ve Safahatı öğrencilere anlatılıyor
  • 18.01.2016
  • 1.414 kez okundu

Aksaray Belediyesi, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve Safahat adı altında bir araya gelmiş eserlerini lise öğrencilerine anlatılmasına öncülük ediyor. Lise düzeyinde 8 okulda düzenlenen paneller 4 gün boyunca sürecek..

Okumaları’ projesiyle hazırlanan panelin ilki Yunus Emre Anadolu Lisesinde başladı ve Hazım Kulak Anadolu Lisesinde devam etti. Panele konuşmacı olarak Araştırmacı-Yazar Hüseyin Tekcan katıldı. Tekcan, lise öğrencilerine Milli Şairimiz Mehmet Akif’in düşünce ve yazın hayatı ile hayatından kesitler anlattı. Ayrıca Akif’in eserlerinin toplandığı hakkında öğrencilere yönelik söyleşide bulundu.

Yunus Emre Anadolu Lisesinde düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, Milli Eğitim Şube Müdürleri ile okul yönetimi ve lise öğrencileri katıldı. Araştırmacı-Yazar Hüseyin Tekcan, Divan Edebiyatımızdan örnekler vererek Mehmet Akif Ersoy’un aruz veznine göre yazılmış şiirlerini öğrencilerle seslendirdi.

panellerin düzenlendiği okullarda mobil çorba aracı ile lise öğrencilerine çorba dağıtımı yaptı.

Safahat Okumaları, 18.01.2016 Pazartesi Günü 10.30 Abdülhamit Han Fen Lisesi ile 13.30’da Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi’inde

20.01.2016 Çarşamba Günü, Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi ile 13.30’da Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde,

Son olarak da, 21.01.2016 Perşembe Günü, Kanuni İmam Hatip Lisesi ile 13.30’da Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılacak..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ