Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Meme Kanserine ‘pembe kurdele’ ile dikkat çektiler

Meme Kanserine ‘pembe kurdele’ ile dikkat çektiler
  • 15.10.2015
  • 3.434 kez okundu

1 – 31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı kapsamında Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler Kent Meydanı’na kurulan bilgilendirme standı ile devam etti..

Bilgilendirme standında vatandaşlara kanserinin simgesi olan takılarak, el broşürleri dağıtıldı. Grup Başkan Vekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ve İl Başkanı Abdulkadir Karatay’da standı ziyaret ederek, Halk Sağlığı Dr. ’ten meme bilgilendirme standı hakkında bilgiler alarak kampanyaya destek sağladılar. Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ve Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, kampanya kapsamında meme kanserine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına kurulan beyaz levhalara pembe el basma etkinliğine katılım gösterdi.

Ak Parti Grup Başkan Vekili İnceöz, meme kanserinde ve diğer birçok hastalıkta erken teşhisin önemine değinerek, herkesin bu konu hakkında bilinçli olması gerektiğini, bu tür etkinliklerin de insanları bilgilendirmek ve bilinçli bir toplum oluşturmak adına önemli olduğunu aktardı. İnceöz, eşi Çapan İnceöz’e de pembe kurdele takarak, “Hepimiz bu kampanyaya destek olmalı ve anlamında bilinçli olmalıyız. Kanserin her türlüsüne karşı erken teşhis çok önemli. Bugün burada buna dikkat çekmek ve bu kampanyaya destek vermek için buradayız. Bu manada camiamızın çalışanlarını da yürekten kutluyorum. En alt kademeden en üst kademeye kadar ‘önce ’ diyerek toplumumuzun sağlığını öncelik edinen ve görevlerini de eksiksiz yerine getiren çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”dedi..

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ