Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Mercedes-Benz Direktörü Lehmann’dan Yazgı’ya ziyaret

Mercedes-Benz Direktörü Lehmann’dan Yazgı’ya ziyaret
  • 03.02.2016
  • 1.461 kez okundu

Mercedes-Benz Türk A.Ş. Aksaray Kamyon Fabrikası Direktörü Prof. Dr. Frank H.Lehmann, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı makamında ziyaret etti..

Mercedes Fabrikası İnsan Kaynakları Müdürü Davut Delen ile birlikte Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret eden Mercedes-Benz Türk A.Ş. Direktörü Prof. Dr. Frank H.Lehmann, Başkanla karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

Prof. Dr. Frank H.Lehmann, yapılan görüşmede Başkan Yazgı’yı Aksaray’daki Mercedes- Benz Kamyon Fabrikasına ilave olarak yapılacak olan Ek binanın temel atma törenine davet etti.

Başkan Yazgı, Mercedes fabrikasının ekonomik ve istihdam açısından Aksaray’a çok büyük katkı sağladığının altını çizerek bu vesileyle yeni yapılacak ek bina yatırımının da Mercedes Fabrikasına ve Aksaray’a hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu.

Başkan Yazgı, Alman Direktör Prof. Dr. Frank H.Lehmann ile yaptığı görüşme sırasında Cumhuriyetin ilk un fabrikası olan Azmi Milli hakkında bilgi verdi. Başkan Yazgı; Sanayi Müzesi haline getirecekleri Azmi Milli Un fabrikasının Alman MİAG firması tarafından yapıldığını belirterek  “Cumhuriyet döneminde Alman MİAG firması ile yapılan anlaşma sonucunda 3 ton/gün kapasiteli olarak inşa edilen ve montajı tamamlanan Azmi Milli için gerek fabrikayı işletecek, gerekse şehrin enerji ihtiyacını karşılayacak 216 Kwh kapasiteli hidroelektrik santrali de kurulmuş. Böylece ülkede hidroelektrikle aydınlatılan 2. şehir Aksaray olmuş. 2000’li yıllarda Özelleştirme idaresi kapsamında Aksaray Belediyesi’ne devredilen fabrika, Türkiye’nin çalışır halde olan tek tarihi fabrikası özelliğini de taşıyor” dedi.

Yapılan görüşmelerin ardından Başkan Yazgı, Alman Direktör Prof. Dr. Frank H.Lehmann ile Mercedes Fabrikası İnsan Kaynakları Müdürü Davut Delen’e ziyaretlerinin anısı olarak Fincan takımı, kalem ve Somuncu Baba yüzüğü hediye etti.

Prof. Dr. Frank H.Lehmann, Somuncu Baba yüzüğünü çok beğendiğini ifade ederek Başkan Yazgı’ya bu güzel jestinden dolayı teşekkür etti..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ