Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Merkezi derslikler Tıp Fakültesi’nce kullanılacak

Merkezi derslikler Tıp Fakültesi’nce kullanılacak
  • 30.08.2016
  • 2.322 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste bulunan Merkezi Dersliklerin Tıp Fakültesi eğitimleri için kullanılacağını söyledi..

Vali Aykut Pekmez, AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Himmet Durgut ve AK Parti İl Başkanı Abdülkadir Karatay kampüse gelerek, ilgili binayı gezdi.

Konuklarına bina hakkında bilgiler veren ve Tıp Fakültesi’nin şehre kazandırılması konusunda önemli bir adımın daha atıldığını ifade eden Rektör Şahin, “Kamuya ait hastanelerin üniversiteyle ortak kullanımına ilişkin protokolü imzaladık; bu önemli bir aşamaydı. Tıp Fakültesi öğrenci almaya başladığında, kısa ve orta vadede ihtiyacımızı karşılayacak bir mekâna da sahibiz. Bu binamız yaklaşık 30 dersliğe ve 40’ın üzerinde ofise, dekanlığa ve eğitim için gerekli diğer tüm müştemilatlara sahip” dedi. Bir sağlık kampüsü için başlattıkları çalışmaların da sürdüğünü dile getiren Prof. Şahin, “İnşallah bundan sonra öğretim üyesi alım süreci hızlanacak. Fakülteye alınan her öğretim üyesi aynı zamanda kamu hastanelerinde de hizmet verecek” dedi.

– El Birliği İçinde, Aksaray’ımız İçin Çalışmayı Sürdüreceğiz –

AK Parti Aksaray Milletvekilleri ise uzun süredir kamu hastanelerinin Tıp Fakültesi’nce de kullanılmasına dair çalışmalar yaptıklarını ve bu hususa ilişkin protokolün imzalandığını anımsatarak, hem yeni hastanenin, hem de Tıp Fakültesi’nin Aksaray’a hayırlı olması dileklerinde bulundular. Heyet, el birliği içerisinde Aksaray için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Yapılan gezinin hemen ardından Rektörlük Makamına geçildi ve gelecek hedeflerine dair fikir alışverişinde bulunuldu..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ