Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Mevlana Değişim Programı öğrencileri ASÜ’den ayrıldı

Mevlana Değişim Programı öğrencileri ASÜ’den ayrıldı
  • 12.02.2016
  • 1.840 kez okundu

YÖK’ün yürüttüğü “Mevlana Öğrenci Değişim Programı” kapsamında Kırgızistan’ın Osh Üniversitesi’nden ve Pakistan’ın Hajvery Üniversitesi’nden Aksaray Üniversitesi’ne (ASÜ) gelen 6 öğrenci, Güz Dönemi eğitimlerini tamamladı ve ülkelerine döndü..

Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Ömer Köse ve Erasmus Kurum Koordinatörü Uzman Koray Çelik, Mevlana’nın “Ne olursan ol yine gel” felsefesi ışığında, ülke ayırt etmeksizin çalıştıklarını söyledi. Bütün dünya ülkelerine açık olan program kapsamında, YÖK’ün sağladığı maddi destekle hem farklı ülkelerden Türkiye’ye gelen öğrencilere burs verilerek eğitim-öğretim görme fırsatı tanındığı, hem de ASÜ öğrencilerinin burslu şekilde diğer dünya ülkelerinde eğitim-öğretim görmelerinin sağlandığı belirtildi.

Doç. Dr. Ömer Köse uluslararasılaşmaya önem verdiklerini ifade ederek, “ASÜ Dış İlişkiler Koordinatörlüğü bünyesinde yürütülen Erasmus ve Mevlana Değişim Programları ile Yabancı Uyruklu Öğrenciler Programı kapsamında, her yıl ASÜ’ye gelen ve ASÜ’den giden öğrenciler bulunmaktadır. Sayının kademeli bir şekilde artması için gayret ediyoruz” dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ