Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Milletvekili Adayı Serdengeçti, Kurtuluş’ta destek istedi

Milletvekili Adayı Serdengeçti, Kurtuluş’ta destek istedi
  • 10.10.2015
  • 1.397 kez okundu

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile beraber Kurtuluş’ta bir kahvede konuşan Milletvekili Adayı Mustafa Serdengeçti Kurtuluş ve Bahçeli Mahallesi halkıyla sıcak sohbet havasında çalışmalarını anlattı..

Ak Parti Milletvekili Adayı Doçent Doktor Mustafa Serdengeçti burada mahalle halkına yaptığı konuşmada, “Ben Kurtuluş’ta doğdum arkadaşlar. Kurtuluşlu olmaktan da büyük gurur duyuyorum.47 yaşındayım ve burada doğdum. Üniversitede okurken de çalışırken de komşularımız bilir, ben bütün bayram namazlarını Kurtuluş Camiinde kıldım. Sadece bir Kurban Bayramında Van’da olduğum için gelemedim. Her zamanda bu insanların içerisinde oldum. Ben şuna inanıyorum arkadaşlar, Hz. Adem’den bu tarafa trilyonlarca ruh yaratılıyor, bizim bir arada olmamız tesadüf değil diye düşünüyorum. Ruhlar aleminde de birdik şimdi de biriz aynı mahallede yaşıyoruz. Öldükten sonra da yine beraber olacağız. Ve umarım ki Cennette de beraber olacağız. Cennette cemalullahtan sonra en büyük sohbet dostlarla muhabbetmiş. Yani 100 yıl önce yaşayan insanlarla ne sohbeti yapacağım yine sizlerle sohbet yapacağım. Ben kendimi anlatmadan sizden direk destek istiyorum. Çünkü ben buranın evladıyım ve hiçbir zamanda buradan kopmadım ve şişkin bir halimde yok. Nasıl Konya’da bana rahatça ulaşabildiyseniz Allah nasip ederse Meclise gittiğimde aynı şekilde çok rahat ulaşacaksınız ve başımın üstünde de yeriniz olacak. Bunu da şunun için yapıyorum arkadaşlar kendime bir huy edinmiştim” dedi.

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu seçim beyannamesini açıkladı. Başbakanımız “Yerli ve milli bilgisayar oyunlarının animasyonların ve masallarımızın çocuklarımızın bilinçlerine yerleşmesi için çalışmalar yapacağız. İlk çocukta 2 ay, üçüncüde 4, ay üçüncü çocukta 6 ay yarım gün çalışacak anneler tam ücret alacaklar. Günün yarısı işte diğer yarısı çocuklarla geçecek. Biz burada kadınlarımızın annelik ile meslek arasında bir tercih yapmasını istemiyoruz. Bu süreden sonra kadınlarımız hala çocuklarının yanında kalmak isterlerse çocukların eğitim yaşına kadar yarı zamanlı çalışabilecekler. Kadına yönelik şiddete karşı olarak yeni çalışmalar gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki dönemde esnafımıza düşük faizli kredi uygulamamıza devam edeceğiz. Ayrıca 30 bin Türk lirasına kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz. KOBİ’lerin finansmana erişimini artırmak amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engelleri tümüyle kaldıracağız. Emek yoğun sektörlerde yatırımcıların talebi halinde, çok önemli, sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi karşılıksız fabrika yapacağız. 51 ilimizde uygulanmakta olan yüzde 6 oranındaki işveren sigorta primi indiriminde esas alınan 10 işçi çalıştırma zorunluluğunu da kaldırıyoruz. Bu imkandan 251 bin küçük işletmenin yararlanmasını sağlayacağız.”

Ak Parti söz vermişse yapar bakın Aksaray 400 yataklı hastanesinin temeli 3 gün önce atıldı. Aksaray Tıp Fakültesi yapılacak. Kurtuluş Bahçeli Sporun Amatör ligden daha iyi bir yere gelmesi için destek vereceğim. Ben sizin bir kardeşiniz abiniz olarak 1 Kasım seçimlerinde sizden destek istiyorum. “ dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ