Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Milletvekili Aydoğdu’dan 19 Mayıs mesajı

Milletvekili Aydoğdu’dan 19 Mayıs mesajı
  • 17.05.2019
  • 469 kez okundu

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

“19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin yeni bir yolculuğa çıkışının ilk adımıdır.

19 Mayıs, Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içinde bağımsız olarak onuruyla yaşama kararlılığının ilan edildiği gündür.

İstiklâlimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz Milli Mücadele ile aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş; Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur.

İstiklâl Mücadelemizi zafere ulaştıran, ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün tüm kazanımlara sahip çıkmamızı, ülkemizi daha müreffeh kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır.

Dünya medeniyet tarihine attığı altın imzaları bütün insanlığın malumu olan Büyük Milletimiz, bugün de kendi öz benliğini koruyarak küresel gelişmelere gözlerini açacak ve milli onuruyla “Büyük Türkiye” idealine kavuşup, tıpkı geçmişte olduğu gibi “yüce medeniyet” örneğini tüm insanlığa hediye edecektir.

İstiklâl mücadelemizin başladığı 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize duyduğumuz güvenin bir göstergesidir.

Sevgili Gençler,

Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla hedeflerimize doğru yürürken, en büyük güvencemiz sizlersiniz. Bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyorum.

Türkiye’nin müreffeh yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ