Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

Mimarlık öğrencilerinin 2019 proje sergisi açıldı

Mimarlık öğrencilerinin 2019 proje sergisi açıldı
  • 21 Şubat 2019 - 17:00

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrencilerinin, şehirleşme kültürü bakımından hem Aksaray’a, hem de kendi memleketlerine önemli katkılar sunacaklarını belirtti.

“2019 Mimarlık Bölümü Sergisi” açılışında konuşan Rektör Şahin, uzun yıllar Mimarlık Fakültelerinde de derslere girdiği için, bu alanda yaşanan her güzel gelişmenin kendisini ayrıca heyecanlandırdığını söyledi.

Okulun fiziki bakımdan gelişmesine gayret gösterdiklerini, akademisyen sayısının da giderek arttığını anlatan Prof. Şahin, her yıl bir öncekinden çok daha iyi noktalara geldiklerini kaydetti.

Aksaray’ın, -1989’da il olması hasebiyle- şehirleşme kültürü yeni oluşan illerden olduğunu belirten Prof. Şahin, “Öğrencilerimiz hem Aksaray’ımıza, hem de kendi yaşadıkları şehirlere estetik ve teknik bakımdan önemli değerler kazandırabilecekler. Biz kendilerine inanıyoruz” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karahancı da, öğrencilerin heyecanını paylaştıklarını belirterek, “Biz de bu sınıflardan mezun olduk ve buradaki öğrencilerimizle aynı heyecanları yaşadık. Kendilerine başarılar diliyoruz” dedi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Güney ve Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Güzin Demirkan Türel’in konuşmalarının ardından, proje sahibi öğrencilere ve öğrencilerin eğitimlerine katkı sunan iş insanlarına belge ve hediyeleri takdim edildi. Öğrencilerden oluşan bir grup sergi öncesinde mini bir konser verdi.

Rektör Şahin de gruba hem ney üfleyerek, hem de eserlere sesiyle eşlik ederek katkı sağladı. Şahin, kültür ve sanatı önemsediklerini ve her öğrencinin mutlaka bir sanatla ilgilenmesi gerektiğini belirterek, “Mimarlık Fakülteleri bir yanıyla da estetik ve sanatı da temsil ettiği için, burada sanatsal etkinliklerin düzenlenmesi çok daha anlam kazanıyor” dedi.

Çizim, desen, doku, imgeleme ve tasarım çalışmalarının yer aldığı sergide öğrenciler, çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ