Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Minik öğrenciler üniversiteyi tanıdı

Minik öğrenciler üniversiteyi tanıdı
  • 10.05.2017
  • 1.003 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ilkokul öğrencilerine yönelik yaptığı konuşmada, çok okumanın ve düzenli çalışmanın, eğitim hayatını geliştiren unsurlar olduğunu söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ilkokul öğrencilerine yönelik yaptığı konuşmada, çok okumanın ve düzenli çalışmanın, eğitim hayatını geliştiren unsurlar olduğunu söyledi.

Cumhuriyet İlkokulu’ndan bir grup öğrenci ASÜ’ye gelerek, kütüphane ve laboratuvarları inceledi; yapılan bazı deneylere katıldı. Çevreyi Tanıma dersi kapsamında düzenlenen geziye katılan minik öğrenciler, özellikle yapılan deneyleri ilgiyle takip etti. İlk olarak kütüphaneyi gezen ve kısaca kütüphane kullanımı hakkında bilgiler alan öğrenciler, hemen ardından ASÜBTAM’ı gördü ve burada, anlayabilecekleri ölçekte yapılan deneyleri izledi. Ziyaretlerin son kısmında ise öğrenciler ve öğretmenleri, ASÜ Rektörü Şahin’i makamında ziyaret ederek, gezi için teşekkür ettiler. Çocukların erken yaşlarda üniversiteyi, deneyleri, kitapları tanımasının gelecek yıllardaki düşüncelerini pozitif anlamda etkileyebileceğini ifade eden Şahin, onlara çok okumaları ve düzenli şekilde çalışmaları nasihatlerinde bulundu.

Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin Rektör Şahin’e çiçek takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ