Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Müftü Bal, 32’nci İl Müftüleri İstişare Toplantısına katıldı

Müftü Bal, 32’nci İl Müftüleri İstişare Toplantısına katıldı
  • 26.02.2016
  • 1.446 kez okundu

Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal, 19-21 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenen 32’nci İl Müftüleri İstişare Toplantısı’na katıldı..

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in Başkanlığı’nda Van ilinde gerçekleştirilen toplantıda, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kuranı Kerim okundu. Açılış konuşmasını Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas’ın yaptığı toplantıda daha sonra kürsüye Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez çıktı.

Türkiye’nin ve bölgenin çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Başkan Görmez, kötülüklerin üstesinden imanla gelineceğini ifade etti.

Söz söylemenin giderek zorlaştığı bir dünyada yaşandığını belirten Başkan Görmez, “Fesadın, bozgunculuğun olduğu bir dönemdeyiz. Küresel bozgunculuk, Kuranda fesat diye geçiyor. Kuranda, fesattan kurtulmanın yolları anlatılıyor. Yeryüzünde fesat, korku ve hüzünü gidermek için güven ve barışın birlikte inşa edilmesi gerekir.Din eğitimi bir ıslah hareketidir. Bir yandan insanlar, insanları öldürecek, beldeleri tahrip edecek, camileri yakacaklar. Biz bu insanları ıslah etmekle mükellefiz” dedi.Dünyanın birçok yerinde din eğitiminin güvenlik sorunu haline geldiğine dikkat çeken Başkan Görmez, Diyanet olarak insanlara hizmet etmenin büyük bir lütuf olduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığının üst düzey yöneticilerinin, Türkiye Diyanet Vakfı yöneticilerinin ve bu yıl ilk defa her ilin büyük ilçesinin müftülerinin katıldığı istişare toplantısına Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal ile birlikte Ortaköy ilçe Müftüsü Ali Yıldız katıldı. Üç gün boyunca devam eden İstişare toplantısı, değerlendirme oturumunun ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ’in sonuç bildirgesini kamuoyuyla paylaşmasıyla sona erdi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ