Aksaray Haberleri

Müzeyyen Şevkin söz verdi, mecliste Aksaray’ı konuştu | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,13 / Satış: 7,16
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,71

Müzeyyen Şevkin söz verdi, mecliste Aksaray’ı konuştu

Müzeyyen Şevkin söz verdi, mecliste Aksaray’ı konuştu
  • 30 Ocak 2021

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Aksaray ziyaretinde vatandaştan dinlediği sorunları mecliste dile getirdi.

Konuşmasında CHP’li 20 milletvekili ve Parti Meclisi (PM) üyeleriyle birlikte Aksaray’a gerçekleştirdikleri ziyaretten bahseden Dr. Şevkin, çiftçinin, köylünün, işçinin, esnafın içine düşürüldüğü zor durumu yerinde gördüklerini, CHP’li Milletvekili bulunmayan Aksaray’da vatandaşlara söz verdiği gibi mecliste onların sesi olacağını kaydetti.

Aksaray ili Eskil ilçesi, Eşmekaya beldesi, Bozcamahmut, Mutlu, Yenikent, Yeşilova, Yeşiltepe, Acıpınar gibi belde, mahalle ve köylerde aşırı yer altı suyu çekimi nedeniyle tarımsal sulamada sorun olduğuna dikkat çeken Dr. Şevkin, şunları söyledi:

“Çiftçi susuzluk yaşıyor ve tarım neredeyse bitme noktasına gelmiş. Süt üreticisi maliyeti bile karşılayamıyor. Yem fiyatları fahiş oranda artıyor. Köylülerin işlediği hazine arazileri başkalarına veriliyor. Mazot, gübre, ilaç fiyatlarının yüksekliği, fiyat dengesizliği çiftçiyi tarımdan uzaklaştırıyor. Ekonomik zorluğu içine sindiremeyen esnaf konuşamaz durumda” dedi.

“İKTİDARA GELİYORUZ, SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Aksaraylı çiftçi kardeşlerinin yanında olacağını vurgulayan Dr. Şevkin, “Tarımda yaşanan sorunlar sadece Aksaray’a mahsus değil, Türkiye’nin her yerinde sorun var. İktidar olarak artık milletin derdiyle dertlenin, milletin derdine çare olmak için çözümler arayın. Siz olamıyorsanız biz yakında iktidara geliyoruz, bütün bu sorunları çözeceğiz; hiç merak etmeyin” diye konuştu..

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Metin BAŞPINAR dedi ki:

    Doğru sözlere ne denebilir?.Bir de KIS KIS GÜLENE ne denir, düşünülürse..

YORUM YAZ