Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi açılışa hazır

Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi açılışa hazır
  • 07 Temmuz 2021

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in kadınların sosyal hayata aktif katılımlarını sağlamak amacı ile hayata geçirdiği Kadın Aktivite Merkezlerine bir yenisi daha ekleniyor. 

Aksaray Belediyesi, kadınların el becerilerini geliştirmek, spor yapmalarına imkân sağlamak, meslek sahibi edindirmek adına şehrin 6 farklı noktasında bulunan Kadın Aktivite Merkezleri ve AKMEK merkezlerinde hizmet veriyordu.

Kadınların yoğun olarak kullandığı merkezlerin sayısını artırmak adına mevcutta var olan merkezlerin işlevini artıran Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yeni mekanları da hayata geçirdi. Göreve gelmesi ile birlikte Necmiye Sultan Kadın Aktivite Merkezinin açılışını yapan Başkan Dinçer, Aratol Mahallesi Akmek Merkezi’ni de kısa bir süre içerisinde hizmete açtı.

Toplumun her kesiminden vatandaşın kendilerini geliştirebilecekleri birçok yapısal projeyi hayata geçiren Başkan Dinçer, son olarak Hassas, Nakkaş, Küçük Bölcek ve çevre mahallelerde oturan hanımların kullanabileceği Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi’nin inşaat çalışmalarını ve iç tefrişatını tamamladı.

Aksaray Belediyesi, Fatih Mahallesi’nde bulunan Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezi’nde, Hamidiye-Alaca Mahallesi’nde bulunan Kırımlı Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezi’nde, TOKİ Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Necmiye Hatun Kadın Aktivite merkezinde, Aratol’da ve merkezde bulunan Akmek hizmet binalarında kadınların kendilerini geliştirebilmeleri çeşitli etkinlikler ve kurslar düzenliyor.

Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi’nin de açılışının yapılması ile birlikte diğer merkezlerde olduğu gibi kurslar ve etkinlikler düzenlenecek.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ