Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi açılışa hazırlanıyor

Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi açılışa hazırlanıyor
  • 23 Nisan 2021

Hasas, Nakkaş, Küçük Bölcek ve çevre mahallelerde oturan hanımların kaliteli ve verimli zaman geçirebilecekleri Nakkaş Kadın Aktivite Merkezi açılışa hazırlanıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Aksaray’a kazandırdığı projelerden Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinin kaba inşaatı tamamlanarak açılışa hazır hale getirilmesi için ince işçilik ve çevre düzenlemesine geçildi.

Aksaray Belediyesi daha önce Fatih Mahallesinde Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezinde, Hamidiye-Alaca Mahallesinde Kırımlı Veciye Hatun Kadın Aktivite Merkezinde, TOKİ Cumhuriyet Mahallesinde Necmiye Hatun Kadın Aktivite merkezinde, Aratol’da ve merkezde bulunan Akmek hizmet binalarında kadınların kendilerini geliştirebilmeleri etkinlikler ve kurslar düzenliyordu. Kadın Aktivite Merkezlerinde yapılan bu uygulamalara hanımlar yoğun ilgi gösterdi.

Kadınların bu ilgisine kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Evren Dinçer şehir genelinde Kadın Aktivite Merkezlerinin sayısının artırılması için Nakkaş Mahallesinde başlattığı Kadın Aktivite Merkezinde inşaat çalışmaları hızla ilerleyerek açılışa hazır hale getirildi.

Aksaray Belediyesi’nin, kadınlara artı değer kazandırmak ve sosyal hayata daha etkin katılımlarını sağlamaya imkan sunmak için projesini hazırladığı Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinin geçtiğimiz yılın Mart ayında temeli atmıştı.

Gelinen süre içerisinde betonarmeleri, dış cephe duvarları ve çatısı hızlı bir şekilde tamamlanarak bina içerisindeki kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odası, fitnes salonu, spor salonu, kütüphane, derslikler, mesleki kurslar, kabul ve dinlenme salonu gibi kısımları yapıldı. İnşaat çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı Kadın Aktivite Merkezinde havuzun kontrollerinin yapılması, seramik işçiliğinin tamamlanması ve çevre düzenlemesinin yapılmasının ardından açılışı yapılacak.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinde inşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde yürütüldüğünü belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarında şu ifadeleri kullandı; “Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinin inşaat çalışmalarını pandemiye rağmen çok hızlı bir şekilde tamamladık. Projemizin içerisinde hanımların kullanabileceği alanlarda çalışmalarına başladık. Kontrollerinin yapılması ve çevre düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından bu merkezimizi de hanımların hizmetine sunacağız. Merkezimizin hizmete açılması ile birlikte sosyal belediyecilik adına güzel bir hizmeti daha kentimize kazandırmış olacağız. Şehrimizin birçok noktasında Belediyemizin projeleri hızlı bir şekilde ilerliyor. Toplumun her kesiminin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yürüttüğümüz projelerimiz şehrimizin vizyon birer proje oluyor. Vatandaşlarımızın her şeyin en iyisine layık olduğunun bilincinde olarak çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı..

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ