Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,58
€ EURO → Alış: 10,36 / Satış: 10,40

Nefes kredisi yeniden nefes oluyor

Nefes kredisi yeniden nefes oluyor
  • 24 Mayıs 2021

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nın tam kapanmada mağdur olan üyelere yönelik Devlet’e yaptığı çağrı hayat buldu..

ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, Nefes Kredisi’nin çok yakında yeniden nefes olacağının altını çizerken yaptığı açıklama da,

“Üyelerimizin bizlere ilettiği talepler neticesinde geçtiğimiz haftalar içerisinde ulusal ve yerel medya aracılığıyla kredi desteği verilmesi noktasında çağrıda bulunmuş ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize de bu durumu yazılı olarak iletmiştik. Yaptığımız girişimler neticesinde Devletimiz ve TOBB arasında Nefes Kredisi yeniden hayata geçirilmesine karar alınmıştır.

Önümüzdeki günler içerisinde ayrıntıları belli olacak olan Nefes Kredisi bu zor günlerde üyelerimizin sıkıntılarına bir nebze olsa nefes olacaktır. Covid-19 Pandemisinin ülkemizde ekonomik olarak etkisini göstermeye başladığı ilk günden bu yana geçen sürede üyelerimizin taleplerini anında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımıza ve Webinar Aracılığıyla düzenlenen toplantıda İlgili Bakanlarımıza ilettik. Onlarca talebimiz karşılanırken son olarak Kredi Desteği talebimizde olumlu sonuçlanarak nefes kredisi hayata geçirilecektir.

Bu zor günlerde Aksaray iş dünyası adına gerekli tüm adımları atmaya çalışıyor ve üyelerimizin desteği ile çalışmalarımızı yerine getiriyoruz. Üyelerimizin menfaatlerini düşünerek yaptığımız çalışmaların karşılığını alabilmek adına ilk gün olduğu gibi bugünde tüm emeklerimizi veriyoruz.

İnşallah çok daha fazla talebimiz hayat bulur ve bu zor günlerden üyelerimizin gücü ve Devletimizin büyüklüğü ile çıkarız” dedi..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ