Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

Nitelikli işgücü için eğitim programları devam edecek

Nitelikli işgücü için eğitim programları devam edecek
  • 19.10.2015
  • 1.340 kez okundu

Aksaray İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Şeref Ataklı başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi..

Vali Şeref Ataklı işbaşı eğitim programları ile nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine yönelik çeşitli meslek dallarında kurs programlarının devam edeceğini belirterek sanayide ve diğer alanlarda yetişmiş eleman ihtiyacının karşılanması gerektiğini söyledi.

Girişimcilik eğitim programları ve açılan mesleki kurslarda eğitimlerinin amacına ulaşmasının önemli olduğunu belirten Vali Ataklı, bu programlardan mezun olan kişilerin kalifiye, aranan insanlar olarak istihdamda görülmesi gerektiğini belirtti.

Toplantıda Aksaray Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Bülent Bekin kurul üyelerine 2015 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Bekin, işe yerleştirme ile ilgili verdiği bilgide 2015 yılında Eylül ayı sonu itibariyle 1.389 erkek, 481 kadın olmak üzere toplamda 1.870 kişinin kurum tarafından işe yerleştirildiğini söyledi.

İşgücü uyum faaliyetleri, işsizlik sigortası ve kısa çalışma ödenekleri, engelli ve eski hükümlüler ile ilgili yapılan çalışma ve eğitim faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendiren Bekin, ilgili kurum ve kuruluşlar ile koordinasyon ve işbirliğinde çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Bekin, İşbaşı eğitim programı ve girişimcilik eğitim programları düzenlediklerini belirterek programların başarılı şekilde sürdürüldüğünü ifade etti.

Toplum Yararına Programı kapsamında Aksaray’a yaklaşık 2000 kişilik kontenjan tahsis edildiğini belirten Bekin, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediyeler, Orman İşletme Müdürlüğü ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarıyla kişilerin 6-9 ay süresince istihdam edildiğini belirtti.

Toplantıda DSİ Genel Müdürlüğünce açılması planlanan işmakinası operatörlük kursu ile Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün hükümlülere yönelik eğitim programları hakkında bilgi sunulurken, kurul üyelerinin görüş ve önerileri alınarak Aksaray’da istihdama yönelik çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve sendika temsilcilerinden oluşan kurul üyeleri katıldı..

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ