Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

O Yüksekokul Ankara’ya bağlandı!

O Yüksekokul Ankara’ya bağlandı!
  • 16 Mart 2018 - 00:57

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknolojik ve İşletmecilik Yüksekokulu, İşletmecilik Fakültesi’ne dönüştürülerek, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlandı.

Okulun iki ayrı il sınırları içine kurulu olmasından kaynaklı sorunları daha önce Aksaray ve Ankara Milletvekilleriyle görüştüklerini ifade eden Rektör Şahin, “YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’la da konu istişare edildi. Kendisi de Yüksekokulun Fakülteye dönüştürülmesi hususunda yardımcı olacağını; okulun farklı illerin sınırları içerisinde bulunması nedeniyle yaşanan sorunların, Ankara’daki bir Üniversiteye bağlanması ile çözülebileceğini belirtmişlerdi. Yapılan görüşmeler ve çalışmaların ardından Yüksekokul Fakülteye dönüştürülerek, Bakanlar Kurulu kararıyla Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlanmıştır” dedi. Yine Şereflikoçhisar’da bulunan ve ASÜ’ye bağlı olan Meslek Yüksekokulu da, YÖK kararıyla Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlandı.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, alınan kararın hayırlı olması dileklerinde bulunarak, “Sürece katkı veren başta Aksaray ve Ankara’daki siyasetçilerimiz olmak üzere; YÖK Başkanımıza ve YÖK Üyelerine; Başbakanımıza ve Bakanlar Kurulu üyelerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar serdar önküzü dedi ki:

    Yazıklar olsun ne diyelim

YORUM YAZ