Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Ocak Başkanı Akbulut’dan ölüm yoluna tepki

Ocak Başkanı Akbulut’dan ölüm yoluna tepki
  • 26 Temmuz 2017 - 00:28

Aksaray-Akin yolunda yaşanan ölümlü trafik kazalarının bir şekilde önlenmesini isteyen Aksaray Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Akbulut, gereken önlemlerin alınmasını istedi.

Aksaray-Akin yolunda yaşanan ölümlü trafik kazalarının bir şekilde önlenmesini isteyen Aksaray Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Akbulut, gereken önlemlerin alınmasını istedi.

Ocak Başkanı Akbulut şunları söyledi:

“Aksaray’da son günlerde bir çok kaza meydana gelmektedir. Bu zincirin son halkası olarak Aksaray-Akin yolu olarak bilinen yolun 20. Km’sinde ölümlü bir kaza meydana gelmiştir. Bu elim kazada 3 hemşehrimiz hayatını kaybetmiş ,3 hemşehrimiz de yaralanmıştır. Kullanıma az bir süre önce açılmasına rağmen halk arasında ölüm yolları olarak adlandırılan bu yollarda şu ana kadar birçok ölümlü kaza ve onlarca maddi hasarlı kaza olmuştur. Bu kazalara rağmen sinyalizasyon hiçbir zaman doğru dürüst çalışmamıştır.Bu güzergahlarda yol genişletme çalışması beklenirken yolumuz daraltılmış, virajların düzeltilmesi beklenirken virajlar daha keskin bir hal almıştır ve kazalara davetiye çıkarmaktadır. Normal şartlarda Kırşehir’e kadar devam etmesi planlanan ve gereken yolun Tuzlu Su mevkiinde başlayıp bir çok köyü geçerek Balcı Köyünde son bulmaktadır. Yaklaşık 40-45 km arası yapılan bu yol 50 ye yakın köye ulaşım imkanı sağlamaktadır. Bu yolun Ortaköy ve cevre köylere ulaşım mesafesini kısa tutmasından dolayı genelde ulaşım tercihi burada yoğunlaşmaktadır. Yol yapım çalışması bittikten sonra devletin imkanlarını kendi imkanlarıymış, bir parti hizmetiymiş gibi gösteren ve o yolda fotoğraf çekilen, bu işin reklamını yapan Ortaköy’lü siyasiler bizim gözümüzde sınıfta kalmış, yol yapımını kendi başarıları gibi lanse edenler bu kazaların sorumluluğunu kime yükleyecektir? Baştan savma yapılan bu iş ve işçilik ölümlere, gözyaşlarına yol açmaktadır. Başta karayolları yetkilileri ve karayolu çalışmalarını yürüten şirketler bu hususta sorumluluğu bulunan tüm yetkililer, adeta üç maymunu oynamıştır. Aksaray ili hepimizin de malumu olduğu gibi birçok geçiş yolu üstünde yüzyıllardır bir üs görevi görmüş ,bu görevi başarı ile devam ettirmiştir .Tarihi ve ekonomik bir çok önemi olan bu yolda yol düzenlemelerine gerekli önem verilmedi. Mezarlığa dönüşen bir nevi bu ölüm yolu vicdan ve sorumluluk sahibi olan bütün yetkililerce göz ardı edilmemelidir. Ne zamana kadar bu ölümlere seyirci kalacaksınız? Buranın standartlara uygun yapılması için biz Aksaraylılar daha ne zamana kadar kurban vereceğiz?

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ