Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Öğrenci Meclis Başkanı Recep Baylan Vali Ataklı’yı ziyaret etti

Öğrenci Meclis Başkanı Recep Baylan Vali Ataklı’yı ziyaret etti
  • 17.12.2015
  • 1.341 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) “Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi” uygulaması kapsamında 2015-2016 eğitim-öğretim yılı öğrenci meclis başkanı seçilen Recep Baylan Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti..

Öğrenci meclis başkanı Baylan ile beraberinde Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Han, müdür yardımcısı Tayfun Teksan’ı Valilik makamında kabul eden Vali Şeref Ataklı, Baylan’ı İl Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilmesinden dolayı tebrik etti.

Öğrenci meclisleri ve faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Ataklı; demokrasi kültürünün gelişmesi, öğrencilerinde sorunlarını oluşturulan öğrenci meclisleri aracılığıyla ifade etmeleri, öğrencilerin gelişimlerine katkıda sağlayacak faaliyetlerde bulunmalarının önemli olduğunu söyledi.

Aksaray’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve diğer illerde Aksaray’ı en iyi şekilde temsil edeceğini ifade eden Aksaray Öğrenci Meclis Başkanı Recep Baylan Vali Ataklı’ya yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlk etkinlik için çalışmalarına meclisi oluşturan öğrenci temsilcileri ile başladıklarını anlatan Baylan, öğrencilerin zararlı alışkanlıklara dikkatini çekmek ve bunlardan uzak durmalarını sağlamak adına ilgili kurumlarla işbirliği yaparak bu konuda bilgilendirici programlar düzenleyeceklerini söyledi.

Aksaray’da mesleki ve teknik eğitime büyük önem verdiklerini ifade eden Vali Şeref Ataklı; Milli Eğitim Bakanlığı yatırımları arasında yeni bir meslek lisesi yapılacağını buna ilave olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) OSB’de meslek lisesi inşaatına başladığını belirtti..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ