Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,52

Öğrenciler düzenlenen geziyle Aksaray’ı tanıdı

Öğrenciler düzenlenen geziyle Aksaray’ı tanıdı
  • 25.10.2017
  • 980 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehre gelen her öğrencinin Aksaray’ın tarihi ve turistik yerlerini görmeleri konusunu önemsediklerini belirtti..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehre gelen her öğrencinin Aksaray’ın tarihi ve turistik yerlerini görmeleri konusunu önemsediklerini belirtti.

Aksaray’ın kadim bir tarihe ve köklü bir geleneğe sahip olduğunu, bunun geniş bir kesimce tanınması gerektiğini dile getiren Şahin, “Bu kapsamda birinci sınıf öğrencilerimiz şehre geldiğinde onlar için bir gezi programı düzenliyoruz. Amacımız öğrencilerimizin Aksaray’ı tanıması ve buraların güzelliklerini gittikleri yerlerde anlatmaları. Bu çalışmaları sürdüreceğiz” dedi. Şahin, Aksaray’ın öğrencilere kapsamlı şekilde tanıtılmasına yönelik olarak yaptıkları bir diğer çalışmanın da, ismi “Aksaray” olan seçmeli ders olduğuna dikkat çekti. Bu dersi alan öğrenci şehirle ilgili detaylı bilgilere akademik bir bakış açısıyla sahip olabiliyor.

Kısa süre önce bu manada bir gezi düzenlendi. Öğrenciler Rektör Şahin’e bu imkân münasebetiyle teşekkür ederken, Rektör Şahin de etkinlik organizasyonuna sağladığı katkılar münasebetiyle Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına teşekkür etti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ