Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Öğretmenler, bireylerin hayatına dokunan kahramanlardır

Öğretmenler, bireylerin hayatına dokunan kahramanlardır
  • 23.11.2018
  • 855 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, toplumların ve medeniyetlerin gelişmesinin ve tarihsel süreç içerisinde yaşamasının en temel gücünün öğretmenler olduğu söyledi.

Rektör Şahin, “Öğretmenler Günü” münasebetiyle yazılı bir basın açıklamasında bulundu. Her ferdin, -anne-babasının yanı sıra- hayatına dokunan en önemli insanın öğretmenleri olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Bugün herkes, bulunduğu noktaya öğretmenlerinin eşsiz ve karşılığı asla verilemeyecek emekleri sayesinde gelmiştir. Hayatımızı şekillendiren ve bizleri başka noktalara taşıyan güçtür öğretmenler” dedi. Öğretmenlerin, kendilerine emanet edilen nesilleri, günün şartlarına uygun şekilde, her türlü bilgi ve becerilerle donatarak geleceğe hazırladıklarına da dikkat çeken Şahin, “Başarılı bir eğitim hayatı, medeniyetlerin istikbali ile doğrudan ilgilidir. Nesli yetiştirmek gibi önemli bir görevi olan öğretmenler, yarınların inşasının en önemli kahramanlarıdır” dedi.

Şahin, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Tüm öğretmenlerimize sevgi, hürmet ve saygılarımızı sunuyoruz. Günleri kutlu olsun…”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ