Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,77 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,46 / Satış: 9,49

Öğretmenlere anlamlı hediye

Öğretmenlere anlamlı hediye
  • 28 Kasım 2015

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Aksaray’daki bütün öğretmenlere “Somuncu Babanın hayatı ve Eserleri” adlı kitap ile öğretmenlere özel hazırlanmış ajanda hediye etti..

Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan 5500 adet kitap ve ajanda Merkezi başta olmak üzere il ve ilçeler de görev yapan 5500 öğretmene ulaştırılıyor.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, öğretmenlik mesleğinin saygı gösterilen bir meslek olduğunu belirterek, öğretmenlerin de her zaman öğrencilerin ve toplum tarafından örnek alınan kişiler olduğunu söyledi.

Başkan Yazgı, öğretmenlerin toplumda çok önemli bir yere sahip olduklarını belirterek;

“Öğretmenlik daima toplumda önde gelen ve örnek alınan kişiler olmuşlardır. Öğretmen yeri geldiğinde çocuklar için anne ve babadan daha fazla örnek alınan, taklit edilen kişiler olmuşlardır. Öğrencilerine sadece bilgi vermekle kalmayıp onları geleceğe hazırlayan değer yargı ve kültürlerin elçileri olmuşlardır. Bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor,   Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum ” ifadelerini kullandı..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar 68 dedi ki:

    OGRETMENLER GIDIP YAZGININ GUNUNU KUTLAMISLAR SANKI

YORUM YAZ