Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Okul servis araçları denetlendi

Okul servis araçları denetlendi
  • 09.12.2015
  • 1.430 kez okundu

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından okul servis araçları denetlendi..

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube’den yapılan açıklamada,

“2015-2016 yılı eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla çocuklarımızın evden okula güvenli bir şekilde gidip gelmeleri için hem okul önlerinde hem de okul servis araçları üzerinde trafik denetimleri ağırlık verilerek yapılmaktadır.

27 Kasım günü Aksaray Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince okul servis araçlarına yönelik yapılan denetimlerde;

“Okul Servis Aracı Servis Yönetmeliğinde belirtilen hususlar, rehber personel bulundurma zorunluluğu, fazla yolcu, güzergah izin belgesi, okul taşıtlarında ve okul servis sürücülerinde aranacak şartlar, araç muayenesi, öğrencilerin emniyet kemeri kullanmaları, indirme ve bindirme yapılırken “DUR” lambasının kullanılıp kullanılmadığı” hususlarında denetim ve bilgilendirme yapıldı.

2015 yılı boyunca il merkezinde toplam 637 adet okul servis aracı denetlenerek, eksiği bulunan 39 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı. Ayrıca ceza yazılan okul servis araçlarına düzenlenen denetleme formlarının birer sureti araçların bağlı olduğu Aksaray Minibüsçüler Odası Başkanlığına ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildi.

2015-2016 eğitim-öğretim dönemi boyunca okul servis araçları ve sürücüleri üzerinde denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir.” denildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ