Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,52 / Satış: 6,55

Okullar yararına düzenlenen kermeste kıyasıya yarıştılar

Okullar yararına düzenlenen kermeste kıyasıya yarıştılar
  • 08.04.2016
  • 1.230 kez okundu

ASÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri okullar yararına düzenlenen kermeste kıyasıya yarıştılar..

Yürütücülüğünü Prof. Dr. ’ın yaptığı “?” projesi kapsamında organize edilen kermeste Topluma Hizmet Uygulaması dersini alan on Fen Bilgisi öğrencisi büyük emek sarf ettiler.

Eğitim Fakültesi meydanında yapılan kermesin açılış konuşmasında konuşan Prof. Dr. Süleyman Yılmaz şunları dile getirdi; “Türkiye 2006 yılında Orhan Pamuk ile Nobel Edebiyat Ödülünü, 2015 yılında Prof. Dr. Aziz Sancar ile Nobel Fen Bilimleri Ödülünü almakla makûs talihini değiştirebileceğini gördü. Bizler de bu bilim alanında en prestijli ödüllerden onur duyup, destek alarak “Yeni Nobel Adaylarımız Neden Olmasın? projesi ile yola çıktık. Topluma Hizmet Uygulaması dersi kapsamında öğrencilerimiz öncelikle Aksaray’daki Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerine ve Firma temsilcilerini projenin mahiyetini anlattılar, son olarak bugün sunulan kermesle proje için finansal destek oluşturmaya çabaladılar. Tüm öğrencilerimizi, şehirden katkı veren gönüllüleri, firma temsilcilerini ve akademisyenlerimizi bu kutlu çalışmaya verdikleri destekten dolayı kutluyorum”.

Kermes’in açılışında Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet Emre, güzel bir gayeye hizmet eden bu organizasyona destek verenlere teşekkür etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ise yapılan bu çalışmanın ileride yapılacak güzel çalışmalara bir başlangıç olacağını ümit ettiğini söyleyerek, emeği geçen herkesi kutladı.

Yiyecek ve içecek formatında hazırlanan kermeste ev ve el emeği ürünlerin satışına öğrencileri ilgisi büyük oldu. Kermesten elde edilecek gelir, Aksaray’daki Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen üç ortaokulumuzun laboratuvar alt yapısını oluşturmada sarf edilecek..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ