Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,34 / Satış: 6,36

‘Okullarda Askıda Kıyafet’ projesi

‘Okullarda Askıda Kıyafet’ projesi
  • 15.02.2017
  • 1.184 kez okundu

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği arasında İşbirliği Protokolü imzalandı..

ile arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.

” Projesi İl Milli Eğitim Müdürlüğüve Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği arasında imzalanan protokol ile yürürlüğe girdi. Proje; ilimizde yetim, öksüz ve çoğunlukla ihtiyaç sahibi öğrencilerin yaşadıkları mahallelerde bulunan, ilk etapta altı okulda uygulamaya konuldu.

Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan, “Milli Eğitim Bakanlığımız ile yürüttüğümüz Yetim Projesi kapsamında ´önce kendi mahallemiz´ demek suretiyle 750 yetim çocuğumuza ulaştığımızı belirtmek isteriz. Buna ilaveten bugün başlatmış olduğumuz ´Okullarda Askıda Kıyafet´ Projesi ile yetimlerin yanı sıra protokolde anılan okullarımızda bulunan öksüz ve ihtiyaç sahibi öğrenciler ile ailelerine, okul idarelerimizin bilgilendirmeleriyle daha hızlı ve sağlıklı yardım ulaştırabileceğiz. Projede amacımız hayat standartlarının çok altında yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklarımız ve ailelerini imkânlar ölçüsünde rahatlatmaktır. Proje başlığında ne kadar ´kıyafet´ ibaresi geçmiş olsa da okul idaresinin tespit ve talebiyle ´depomuzda mevcut olmak kaydıyla´ mobilya, beyaz eşya, mutfak eşyası, vb. malzemeler acil ihtiyaç sıralamasına göre ailelerimize verilecektir. Bu kategoriye giren ailelerimiz okul müdürü vasıtasıyla Derneğimize ihtiyaçlarını iletebilecek; bu yolla daha hızlı yardım hizmeti sunmuş olacağız. Sonuç olarak, devlet ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinin toplumun hızlı gelişmesine ve daha da iyileşmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu vesileyle Sayın Müdürümüze Projeye verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyoruz.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda hizmetleri olan İHH’yı takdir ettiklerini belirterek imzalanan bu  işbirliği protokolü ile de yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi öğrencilere katkılarının olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ