Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Okuma Grubu ASÜ’de Mehmet Akif’i anlattı

Okuma Grubu ASÜ’de Mehmet Akif’i anlattı
  • 29.12.2015
  • 1.579 kez okundu

Aksaray’da çeşitli okullardan öğrencilerin oluşturduğu “Aksaray Okuma Grubu,” Mehmet Akif Ersoy’un fikirleri ve eserleri üzerine çalışıyor; çeşitli panel ve sempozyumlar düzenliyor. Grup, Aksaray Üniversitesi’nde de (ASÜ) bir etkinlik gerçekleştirdi..

Etkinliğin açılışında konuşan AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Mehmet Akif’ten bahsetmek şiirden bahsetmektir, şiirden bahsetmek hayattan bahsetmektir. Mehmet Akif’ten bahsetmek davadan bahsetmektir, davadan bahsetmek duadan, duadan bahsetmek ise niçin dünyaya geldiğimizden bahsetmektir. Mehmet Akif demek mücadele demektir. Bu mücadele sizin hayatınız olacak. Hayatınızı davanız gibi, duanız gibi, mücadeleniz gibi yaşayacaksınız ve sizden sonra bu gök kubbede, Akif’inkine benzer sedalar kalacak. Akif’in şiiri nasıl hayat, hayatı nasıl şiir gibi yaşadığını bileceksiniz” dedi. Yapılan açılış konuşmasının ardından panelist öğrenci grubu Mehmet Akif’in hayatı, yaşadığı dönem, şiiri ve düşüncesi konularında sunumlarını yaptı.

Etkinliği Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, ASÜ Genel Sekreteri Bayram Ali Yavaş ve öğrenciler takip etti..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ