Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Okuma Grubu iftarda bir araya geldi

Okuma Grubu iftarda bir araya geldi
  • 14.06.2016
  • 1.776 kez okundu

Aksaray Okuma Grubu ile Münazara yarışmasına katılan öğrenciler, Ağaçlı Melendiz otelde Aksaray Belediyesinin düzenlediği iftar programında buluştu..

Düzenlenen iftar programına AK Parti Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumundan Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Prof. Dr. Turan Karataş, YÖK eski üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Tarım eski Bakanı Sami Güçlü, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Eğitim Bir sen Başkanı Murat Günaydın, münazara yarışmasına katılan lise öğrencileri ve okuma grubu üyeleri katıldı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, okuma grubunun Aksaray için bir fark olduğunu söyleyip iftar programına Belediyenin destekleriyle düzenlenen ‘Haydi Konuş Bakalım’ adlı münazara yarışmasına katılan öğrencilerin bulunduğu belirtti. Başkan Yazgı, davetini kırmayarak iftar programına gelen Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Prof. Dr. Turan Karataş, YÖK eski üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Tarım eski Bakanı Sami Güçlü’ye ve öğrencilere teşekkür etti.

Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Tarım eski Bakanı Sami Güçlü’nün gençlerin milli değerler öğrenmesinde büyük fedakârlık sergilediğini söyledi. Prof. Dr. Turan Karataş ise Vali Orhan Alimoğlu’nun destekleriyle bir araya gelen okuma grubu ile düşünen, okuyan, yorumlayan bir gençlik yetiştiğini ifade etti.
Prof. Dr. Durmuş Günay’da yaptığı konuşmada gençlere tavsiyede bulundu. Prof. Dr. Durmuş Günay, “Sizin gibi sürekli çalışan ve araştırma yapan gençler biraya gelmiş. Ve bu size sunulan bir hizmettir. Bunun kıymetini bilin. Kendinizi geliştirin. İş arayan değil, aranan kimselerden olun” diyerek gençlere bu imkanı sağlayan Başkaı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür etti.

Başkan Yazgı’ya bir teşekkür de Tarım eski Bakanı Sami Güçlü’den geldi. Eski Bakan Sami Güçlü, “Biz benzer çalışmaları bazı şehirlerimizde de yapıyoruz. Burada birbirinden değerli birçok gencimiz var. Bu gençler Okuma grubunu oluşturuyor. Bu grup şehrin bir zenginliği yani burada bir şeyler var. Bir zenginlikte var diyebiliriz. Bu atmosferi oluşturmanın yanında korumakta çok önemli. Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı, bu konuda bizim en büyük destekçimiz. Kendisine ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Gençlerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. İftardan sonra öğrenciler ve davetlilere çeşitli hediyeler verildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ