Aksaray Haberleri

Ölüme terk edilen yavru köpeklere şefkat eli uzatıldı | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

Ölüme terk edilen yavru köpeklere şefkat eli uzatıldı

Ölüme terk edilen yavru köpeklere şefkat eli uzatıldı
  • 21 Ocak 2020

Soğuk kış günlerinde yaşama tutunmaya çalışan sokak hayvanlarına Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatı ile şefkat eli uzattı.

Aksaray Belediyesi, Aksaray il sınırları içerisinde terk edilmiş 50’nin üzerindeki yavru köpeğe sahip çıkarak hayvan barınağında bakım ve tedavisini üstlendi.

Aksaray Belediyesine ait hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezinde her yıl binlerce sokak hayvanının bakım ve tedavi işlemleri yapılıyor. Uzman ekiplerce tedavi ve bakımı yapıldıktan sonra kısırlaştırılan ve küpeleme yapılan hayvanlar, sahiplenilmesi için gerekli işlemleri gerçekleştiriyor.

Aksaray Belediyesi modern ve hijyenik hayvan barınağında sokak hayvanlarına sıcak bir ortam da yaşama imkânı sunuluyor.

Aksaray Belediyesi çağrı merkezi üzerinden gelen talepler doğrultusunda harekete geçen ve sokağa terk edilmiş hayvanlara sahip çıkan Belediye ekipleri, il sınırları içine ölüme terk edilmiş 50’in üzerinde yavru köpeğe müdahale etti. Ekipler, Hayvan Rehabilitasyon Merkezinde hayvanlara sahip çıkarak tedavilerine başladı. Günlerce aç kalan yavru hayvanlara yiyecek ve mama verildi. Yavru köpeklerin sahipleri tarafından terk edildiği tahmin ediliyor.

Aksaray Belediyesi, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlara karşı vatandaşları duyarlı olmaya davet etti. Vatandaşların bu tür durumlarda karşılaşmaları halinde belediye çağrı merkezine ihbarlarda bulunmalarını ve bilgi vermeleri istendi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ