Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Ömer Halisdemir’in adı Aksaray’da ölümsüzleşti

Ömer Halisdemir’in adı Aksaray’da ölümsüzleşti
  • 21.09.2016
  • 2.603 kez okundu

Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Halisdemir’in adı, Aksaray Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonuna verildi..

Özel Kuvvetler Komutanlığının FETÖ/PDY terör örgütü tarafından ele geçirilmesini engelleyen, şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in adı, Aksaray Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda yaşayacak.

Aksaray Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Hızır Faruk Maraşlıoğlu yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sırasında, Özel Kuvvetler Komutanlığının FETÖ/PDY tarafından ele geçirilmesini engelleyen, kahraman şehit Halisdemir’in adı,gerekli izinler yetkili makamlarımızdan alınarak okulumuz bünyesinde bulunan spor salonumuza verildi.Şehit Halisdemir’in, Özel Kuvvetler Komutanlığını savunurken, darbeci tuğgenerali, komutanından aldığı emri yerine getirerek vurduğu ve orada şehit olduğunun,bu kahramanlıkla ülke tarihinin seyrini değiştirdiği ve milletin gönlünde taht kurduğu vurguladı.Maraşlıoğlu “Şanlı tarihimize yeni bir sayfa açan şehidimiz Ömer Halisdemir, gençliğin kahramanlık timsali olarak gelecek nesillere vatanseverliğini, cesaretini ve adını miras bırakmıştır. Bu miras, Aksaray Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan ve okuyacak olan gençlerimize emanet edilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Spor salonuna yeni ismi gerçekleştirilen tören ile monte edilirken aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişimini anlatan resim sergisinin de açılışı yapıldı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ