Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Ortak Paylaşım ve Genel Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Ortak Paylaşım ve Genel Değerlendirme Toplantısı yapıldı
  • 09.02.2016
  • 1.434 kez okundu

Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığında ayda bir olarak düzenlenen ‘Ortak Paylaşım ve Genel Değerlendirme Toplantısı’ Kredi ve Yurtlar Kurumu Aksaray İl Müdürlüğü ev sahipliğinde yapıldı..

Toplantıda Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mahmut Danayiyen tarafından Aksaray’da yükseköğrenim yurtlarının bina ve kapasiteleri ile yürütülen hizmetlerle ilgili sunum yapılarak kamu kurum ve kuruluşları müdürleri bilgilendirildi.

İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören toplam 16.985 öğrenciden 3.471 öğrencinin Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı öğrenci yurtlarında kaldığını belirterek, 2016 yılı içinde inşaatı tamamlanan ve kiralama yoluyla devreye alınacak binalarla ek 3.682 öğrenci kapasitesinin daha hizmete gireceğini söyledi.

Danayiyen, iki yıl içinde yaklaşık 10.000 öğrencinin kalabileceği kapasiteye ulaşma hedefinde olduklarını belirterek: “Yurtlarımızda barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve ucuz beslenebilmelerine özen gösteriyoruz. Kahvaltı, akşam yemeği verilen öğrenciler bu hizmetten piyasa fiyatlarından yüzde 35 altında ve açık büfe olarak yararlanabilmektedir.’ dedi.

-Vali Şeref Ataklı: “KYK yurtları hizmet ve kalitesiyle öğrenciler tarafından tercih ediliyor”

Vali Şeref Ataklı’da yaptığı açıklamasında, Aksaray’da yükseköğrenim yurtlarında verilen hizmetlerin kalitesine dikkat çekerek bu alanda KYK’nın çok iyi çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi.

Vali Ataklı, özel sektörü yurt yapımı için teşvik ettiklerini İl Özel İdaresi olarak da Aksaray Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak 2 adet yurt yapımı kararı aldıklarını ifade ederek; “Barınma önemli bir ihtiyaç bu konuda KYK’ya bağlı yurtlar var. Ancak Aksaray Üniversitesinin artan öğrenci sayısına bakıldığında daha çok öğrenci yurduna ihtiyaç olduğu görünüyor. KYK’nın son dönemlerde yürüttüğü yurt hizmetleri öğrenciler tarafından da tercih ediliyor. Bu nedenle yurt ihtiyacının karşılanması gerekiyor.’ dedi.

Vali Şeref Ataklı’nın başkanlığında yapılan, kamu kurum müdürlerinin sorun ve ihtiyaçlarla ilgili görüşlerini paylaştığı toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Vali Yardımcıları Gürkan Karaman, Kubilay Ant, Şahin Bayhan, Armağan Önal, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ile kamu kurum ve kuruluşları müdürleri katıldı.

Vali Ataklı toplantı sonrasına KYK’ya bağlı öğrenci yurtlarını gezerek incelemelerde bulundu. Öğrencilerin kaldığı odaların ve yurt imkânlarının yüksek standartlarda olduğunu belirten Vali Ataklı, yurt ihtiyacının giderilmesi konusunda çalışmaların devam edeceğini belirtti..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ