Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Ortak zorunlu dersler uzaktan öğretim yöntemiyle verilecek

Ortak zorunlu dersler uzaktan öğretim yöntemiyle verilecek
  • 04.08.2016
  • 1.477 kez okundu

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), her öğrencinin zorunlu ortak kapsamda alması gereken Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Yabancı Dil derslerinin, uzaktan eğitim yöntemiyle verilmesine olanak sağlayan sistemin hazırlık çalışmaları tamamlandı..

2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenciler, adı anılan dersleri çevrimiçi ortamda görebilecek. Tüm dünyada yaygınlaşan; hem zaman, hem de ekonomik anlamda pek çok artı kazandıran sistemi ASÜ’ye de entegre edebilmek için ciddi bir hazırlık süreci geçirdiklerini kaydeden Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Sistemin işlerliğini Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığımız yürütecek. Gerekli altyapı tamamlandı ve denemelerden de olumlu sonuç alındı. YÖK onayının ardından sistem işler hale gelecek” dedi.

Orta ve uzun vade hedeflerden de söz eden Şahin, “Orta vadede tezsiz yüksek lisans programlarını uzaktan eğitim sistemine dâhil etmeyi ve uzaktan öğretimle verilecek ders sayısını arttırmayı planlıyoruz. Uzun vade hedefimiz ise Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu kurmak” dedi.

ASÜ Rektörü Şahin, çalışmaların şekillenmesinde emeği olan Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selçuk Kılıç başta olmak üzere, tüm çalışanlara teşekkür etti ve sistemin sorunsuz şekilde ilerlemesi için gereken gayretlerin gösterileceğini belirtti.

İlgili çalışmanın son toplantısı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi Başkanlığında yapıldı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ