Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Ortaköy Adalet Sarayı hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun

Ortaköy Adalet Sarayı hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun
  • 27 Mart 2018 - 11:37

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Ortaköy ilçesine yapılması planlanan Ortaköy Adalet Sarayı`nda sona gelindiğinin müjdesini verdi. İnceöz Ortaköy Adalet Sarayı`nın ihale sürecinin tamamlandığını ve ihalenin Adalet Bakanı tarafından imzalanarak onaylandığını bildirdi. İlknur İnceöz, “Ortaköylü hemşerilerimiz adalet hizmetini ilk elden kendi ilçelerinden alabilecekler. Adalet Sarayımızın hizmete girmesi ile birlikte hemşerilerimiz Aksaray merkeze gitmeden, tüm adli ve hukuk işlemlerini burada gerçekleştirebilecek. AK Parti iktidarı ile, artık milletimiz sağlıktan, adalete tüm hizmetleri en iyi şekilde alabiliyor” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray`ın Ortaköy ilçesinde hizmet vermesi planlanan Adalet Sarayı`nda artık sona gelindiğini ve 2018 yılı içerisinde inşaat çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi.

İnceöz, Ortaköy Adalet Sarayı`nın mimari projelerinin 2017 yılında hazırlandığının altını çizerek, “Ortaköy ilçemizde hemşerilerimizin ilk elden adalet hizmetlerini alacağı “Ortaköy Adalet Sarayı”`nın yapımı için Kalkınma Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde projemizi 2018 yılının yatırım programına aldırdık” dedi.

ORTAKÖY ADALET SARAYI`NI YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ

2018 yatırım programına alınan Ortaköy Adalet Sarayı projesinin ihale sürecinde de sona gelindiğini açıklayan İnceöz, “Projemizin ihale süreci tamamlandı. Adalet Bakanımız da Ortaköy Adalet Sarayı projesinin ihalesini imzaladı. Bundan sonra ihaleyi kazanan şirketle imzalanacak sözleşme sonrasında inşaat yer teslimi yapılarak Ortaköy Adalet Sarayı`nın inşaatına en kısa zamanda başlanacak. Adalet Sarayımızın mimari ve uygulama projelerinin hazırlanması, yatırım programına alınması süreçlerinde olduğu gibi inşaat aşamalarının da yakın takipçisi olacağız” dedi.

ORTAKÖY İLK ELDEN ADALET HİZMETİ ALABİLECEK

Yeni Türkiye yolunda Aksaray`ın da büyük bir değişim ve gelişim göstermesi için çalışmalara hız kesmeden devam ettiğinin altını çizen AK Parti Grup

Başkanvekili ve Aksaray milletvekili İlknur İnceöz, “Ortaköylü hemşerilerimiz adalet hizmetini ilk elden kendi ilçelerinden alabilecekler. Adalet Sarayımızın hizmete girmesi ile birlikte hemşerilerimiz Aksaray merkeze gitmeden, tüm adli ve hukuk işlemlerini burada gerçekleştirebilecek. AK Parti iktidarı ile, artık milletimiz sağlıktan, adalete tüm hizmetleri en iyi şekilde alabiliyor” dedi.

İnceöz, Aksaray`ın Ortaköy İlçesinde yapımına başlanacak Adalet Sarayı`yla ilgili de; “Ortaköy`ün adalet sarayı ihtiyacının tespit edilmesinin ardından çalışmalarımızı bakanlar nezdinde yürüttük. Ortaköy Adalet Sarayımız en kısa zamanda hemşerilerimize hizmet verecek” dedi.

AKSARAY HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK

Adaletin tesisi için 15 yıldır hız kesmeden çalıştıklarının altını çizen İnceöz, “Modern adliye binalarının inşasından, UYAP’ın kuruluşuna kadar cumhuriyet tarihinin en büyük reformlarını gerçekleştirirken, Aksaray`ımızın da bu hizmetlerden en iyi şekilde faydalanması için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Aksaray`ın her şeyin en iyisini hak ettiğinin altını çizen İnceöz “ Aksaray’ımıza en güzel hizmetleri kazandırmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Ortaköy Adalet Sarayı`nın ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Kalkınma ve Adalet Bakanlarımız ve bakanlık bürokratlarımız olmak üzere, herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bu hizmetlerin Oratköy`e kazandırılmasında emeği geçen, hemşerilerimizin ve ilçemizin ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek, bu ihtiyaçların karşılanması hususunda bizleri sürekli bilgilendiren ilçe başkanımız Ali Rıza Özdemir ve ilçe yönetim kurulu üyelerimize de buradan teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ