Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Ortaköy’e doğalgaz projesine Koçaş’tan destek

Ortaköy’e doğalgaz projesine Koçaş’tan destek
  • 15 Ekim 2015 - 12:38

Aksaray’ın en büyük ilçesi Ortaköy’e Doğalgaz gelmesi için başlatılan doğalgaz projesine bir destekte Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş’tan geldi..

Türkiye genelinde birçok ilin ilçelerine Doğalgaz hattının geldiğini ve Ortaköy’ünde bu ilçelerden bir farkının olmadığını dile getiren ATSO Başkanı Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ Botaş Genel Müdürlüğünün doğal gaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan ve Nüfusu on binin üzerinde olan ilçelere doğalgaz getirilmesi ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra Kaymakamlıklara gönderilerek süreç başlatılmıştır.

Ülkemiz genelinde birçok ilimizin ilçelerinde şuan doğalgaz hatları döşenmiştir. Doğalgaz hattı döşenen ilçelerde vatandaşlar ve sanayiciler yeterli sayıya yani ilçede yaşayan vatandaşların elektrik abonelerinin yüzde altmışının doğalgaza başvurması gerekir.

Aksaray’ın en büyük ilçelerinden Ortaköy’ünde Doğalgaz hattının çekilmesi ve doğalgazla buluşması bölgenin hem hane halkları hem de sanayiciler süreci çok iyi yönetmelidir. Aldığımız bilgilere göre Ortaköy Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve ilçe yöneticileri Ortaköy’ü Doğalgaza kavuşturmak için yoğun mesai harcıyorlar. Burada artık Ortaköylü vatandaşlarımıza büyük iş düşmektedir.

Ortaköy İlçemizin gelişmesinde ve kalkınmasında çok önemli bir etkiye vesile olacak Doğalgazın ilçemize kazandırılması için gerekli destek ve yeterli sayıda abone sayısına ulaşacağına canı gönülden inanıyoruz.

Ortaköylü vatandaşlarımızın Ortaköy için elinden geleni yapacağından şüphemiz yoktur. İnşallah Ortaköy en kısa zaman da Doğalgaz ile buluşacaktır. ATSO olarak Ortaköy’de vatandaşlarımızın v üyelerimizin yararına olacak her türlü projenin destekçisi olmaya devam edeceğiz” Dedi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ