Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Ortaokul öğrencileri kampüsü tanıdı

Ortaokul öğrencileri kampüsü tanıdı
  • 11.12.2018
  • 1.063 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencileri ve okul yöneticilerini Senato Salonu’nda ağırladı.

Ortaokul öğrencileri, işledikleri bir ders kapsamında ASÜ’ye geldi ve kampüs ortamını yerinde gördü. Programın son bölümünde Rektör Şahin’le buluşan öğrenciler, kampüs gezisine ilişkin deneyimlerini ve akıllarında kalan unsurları anlattı. Öğrencilere, derslerine iyi çalışmaları tavsiyesinde bulunan ve öğretmenleri ile ailelerini mutlaka dinlemeleri gerektiğini söyleyen Prof. Şahin, “Derslerdeki başarıyı hayat başarısı haline getirmemiz ve iyi birer insan olmamız gerekiyor. İyi insan olmanın bir yolu da, karşındaki kişiyi dinlemektir. Çünkü karşınızdaki kişiyi iyi şekilde dinlerseniz onu anlarsınız ve bu da size başarıyı getirir. Mutlaka bir hayaliniz olsun ve erken yaşlardan itibaren bazı alışkanlıklar kazmamaya özen gösterin. Mesela; kitap okuma, derslere zamanında çalışma, temizlik, uyku saatleri… Bu alışkanlıklar hayatınızın ilerleyen kısımlarında sizlere çok önemli katkılar sunacaktır” dedi.

Ziyaretin son kısmında öğrenciler merak ettikleri sorulara cevap aradı. Ortaokul Yöneticileri de Rektör Şahin’e, kabulünden dolayı teşekkür etti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ