Aksaray Haberleri

Ortaya çıkan her güzel iş tüm kurumları etkiler | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Ortaya çıkan her güzel iş tüm kurumları etkiler

Ortaya çıkan her güzel iş tüm kurumları etkiler
  • 07 Aralık 2020

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehirdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, ellerinde bulunan imkânları birbirinin emrine amade kılacak bir biçimde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Kamu ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı 4’üncü Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan ASÜ Rektörü Şahin, kurulun, Üniversite ile kamu ve özel sektör arasındaki işbirliğini sağlamak ve sürdürmek amacıyla çalışmalar yaptığını ve her yıl toplandığını söyledi.

Geçmiş yıllarda üniversitelerin hayata, bulunduğu şehre ve topluma neredeyse hiç dokunmadan, kendi dünyasında işlerini yürüten bir yapısı olduğunu ancak bunun değiştiğini ifade eden Prof. Şahin, “Artık üniversiteler içinde bulundukları şehre, ülkeye ve dolasıyla insanlığa katkı sunması gereken kurumlar olarak algılanıyor. Biz de ASÜ olarak bunu güçlendirecek çok sayıda adım attık. Elini taşın altına koyması gereken her konuda ASÜ, üzerine düşeni yaptı ve yapıyor” dedi.

Şehirdeki tüm kurumların aynı gemide olduğunu ve ortaya çıkan her güzel işin kurumları bir biçimde etkilediğini vurgulayan Şahin, “ASÜ’de iyi ve güzel her ne varsa, bu bir biçimiyle şehre de yansır ve biz, Üniversitede olan güzel işlerin şehre taşmasından hiç bir zaman rahatsızlık duymayız. Elbette bunun tersi de mümkün. Sağlıkta, ulaşımda, güvenlikte, şehircilikte ve benzeri diğer tüm alanlarda, şehirdeki herhangi bir güzellik de Üniversiteye yansır. Bu nedenle kamu kurum ve kuruluşları, bütün imkânlarını birbirinin emrine amade kılabilecek şekilde hareket etmeli. Danışma Kurulu’nun çalışmalarını bu bağlamda önemli buluyoruz. Amacımız, ASÜ’deki mevcut durumu kurum ve kuruluşların beklenti ve önerileri eşliğinde geliştirmek. Herkese katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Farklı akademik birimlerde görev yapan kurul temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi’nin danışma kurulu, uzaktan eğitim, spor ve sağlık alanında ihtisaslaşma konularında aktardığı bilgiler ardından, gündem maddelerinin görüşülmesiyle tamamlandı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ