Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

OSB 2. genişleme alanında altyapı çalışmaları başladı

OSB 2. genişleme alanında altyapı çalışmaları başladı
  • 07.12.2015
  • 1.468 kez okundu

Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve OSB yönetim kurulu üyeleri ile altyapı ihalesi yapılan 2. genişleme alanında incelemelerde bulundu..

Aksaray Valisi Şeref Ataklı: “İşler planlandığı şekilde devam ediyor”

OSB yönetim kurulu üyeleri 135 hektarlık alanın altyapı çalışmalarını kurban kesimi ve yapılan duanın ardından başlattı. Vali Şeref Ataklı Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar ve altyapı ihalesini alan firma yetkilerinden bilgi aldı.
Vali Ataklı, doğalgaz, kanalizasyon, içmesuyu ve yol çalışmalarından oluşan altyapı çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

OSB’de yatırımlar devam ediyor

OSB yönetim kurulu toplantısı Vali Şeref Ataklı başkanlığında Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, OSB Bölge Müdürü İstem Çağlar’ın katılımıyla OSB bölge müdürlüğünde yapıldı.
Toplantı sonunda açıklamada bulunan Vali Şeref Ataklı, OSB’de işlerin planlandığı şekilde devam ettiğini belirtti. Brisa’ya tahsis yapılan 2. Genişleme alanında altyapı çalışmalarının başladığını belirten Vali Ataklı, çalışmaların 2016 Mayıs ayı içinde tamamlanacağını söyledi. Brisa inşaatının herhangi bir aksama veya gecikme olmadan devam ettiğini ifade eden Vali Ataklı yapılan yönetim kurulu toplantısında OSB’ye yatırım yapmak isteyen yatırımcıların taleplerini değerlendirerek eksiklik ve ihtiyaçlarla ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.
Yatırım taleplerinin karşılanması için gayret gösterdiklerini belirten Vali Ataklı, süresi içinde yatırımını gerçekleştiremeyen bir yatırımcının 12 bin metrekarelik tahsisini iptal ederek yatırım yapacak yeni bir yatırımcıya tahsis ettiklerini söyledi. Yeni yatırımın hayırlı olmasını temenni eden Vali Ataklı Aksaray OSB’nin gelişmeye ve iyileşmeye devam ettiğini OSB yönetim kurulunun da sorun ve eksikliklerinin giderilmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi..

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ