Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

OSB Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı

OSB Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı
  • 26.03.2016
  • 1.321 kez okundu

Vali Şeref Ataklı: “Elektrik işletmesi tamamen OSB yönetiminde gerçekleştirilecek”

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Vali Şeref Ataklı Başkanlığında, Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı, Yönetim Kurulu Üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar’ın katılımıyla OSB Bölge Müdürlüğünde yapıldı.

Gündemdeki konuları değerlendirdiklerini ifade eden Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Ataklı toplantı sonunda yaptığı açıklamada; Soğuk hava deposu ve iş elbiseleri imalatı yapmak isteyen 2 yatırımcımıza 10bin m² sanayi parselinin tahsis edildiğini söyledi.

Vali Ataklı, “Yatırımını geçekleştirip faaliyete geçen bir yatırımcımıza 10bin m² lik sanayi parselinin tapusunun verilmesi görüştük. Ayrıca OSB içerisinde ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz konaklama tesisi, otel yapımı ile ilgili bir alana yap işlet devret modeli ile bir otel yapılması kararına varıldı” dedi.

Vali Ataklı, OSB içerisinde ana güzergâh üzerinde bulunan 4km lik bozulan yolların sıcak asfalt ile kaplanması konusunda görüşme yapıldığını belirtti.

OSB nin elektrik işletmesini OSB olarak üstlenildiğini belirten Vali Ataklı, “Devir işlemini bu hafta sonu gerçekleştireceğiz. Elektrik işletmesi tamamen OSB yönetiminde gerçekleştirilmeye başlanacak. Böylece firmalarımız, işletmelerimiz elektrik ile ilgili işlemlerinde Konya’ya, Medaş’a gitmek, işleri takip etme gibi bir takım zorluklarla karşılaşmayacaklar” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ