Aksaray Haberleri

Otobüs terminali modern bir görünüme kavuştu | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Otobüs terminali modern bir görünüme kavuştu

Otobüs terminali modern bir görünüme kavuştu
  • 30 Kasım 2020

, Aksaray’da yaşayan vatandaşlara ve şehre gelen misafirlere daha temiz ve nezih bir ortamda hizmet vermek amacıyla şehirlerarası otobüs terminalini modern bir görünüme kavuşturdu.

Belediye Başkanı ’in talimatları ile şehirlerarası otobüs terminalinde başlatılan çalışmalar kapsamında otobüslerin giriş çıkış yaptığı ve yolcu aldığı noktalarda deforme olmuş kilitli parke taşları söküldü. Kilitli parke taşları sökülen noktalarda gerekli alt yapı çalışmaları yapılarak sıcak asfalt serimi yapıldı.

Alt yapı çalışmaları tamamlandıktan ve sıcak asfalt serimi yapıldıktan sonra temiz ve nezih bir görünüm kazandırılan şehirlerarası otobüs terminalinde yolcuların ve esnafların iklim şartlarından olumsuz yönde etkilenmemeleri için yolcu indirme peronlarının üzeri sundurma ile örtüldü.

Şehirlerarası otobüs terminalinin daha kullanışlı hale gelmesi için başlatılan çalışmalarda otobüslerin ve servis araçlarının giriş çıkış yaptıkları noktalarda da düzenlemeler yapıldı.

Yenileme ve düzenleme çalışmaları ile daha kullanışlı hale getirilen terminalde estetik çalışmalarda ihmal edilmedi. Terminalin modern bir görünüme kavuşması için yeşil alanlara süs bitkileri ve dekoratif ışıklandırmalar yapıldı. Ayrıca binanın dış cephe boyası da yenilendi.

Şehirlerarası otobüs terminalinin Aksaray’a yakışır bir biçimde görünmesi ve hizmet vermesi için detaylı bir yenileme çalışması yapıldığını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘Şehirlerarası otobüs terminalimizde alt yapıdan üst yapıya kadar detaylı bir yenileme çalışması yaptık. Yaptığımız yenileme çalışması ile terminalimizi daha kullanışlı ve daha estetik bir görünüm kazandırdık. Şehrimize hayırlı olsun.’’ Dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ