Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Paralelle mücadele hız kesmeden devam edecek

Paralelle mücadele hız kesmeden devam edecek
  • 21.04.2016
  • 1.241 kez okundu

AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, paralel yapıyla mücadele kapsamında Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da geniş çaplı bir mücadele yapıldığını belirtti..

Paralel yapıyla mücadelenin aralıksız sürdüğünü ve sürmeye de devam edeceğini belirten Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Aksaray’da paralelcilerin inlerine girildiğini ifade etti.

Paralel yapıyla mücadelenin aralıksız süreceğini vurgulayan İl Başkanı Karatay, “Paralel yapıyla mücadele kapsamında paralelcilerin Türkiye genelinde inlerine girildi ve girilmeye de devam edecek. Paralel ile mücadele tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Aksaray’da da çok yönlü bir şekilde devam ediyor. Devletimizin güvenlik ve adli makamlarınca yapılan operasyonlar, operasyonların ardından kayyum atanması, paralel yapının daha önce kaçak yaptığı yapıları bir bir yıkılıyor. Hizmetten, himmetten bahseden yapının bir takım kirli cinayetlere, faili meçhul cinayetlere dahi bulaştığını görüyoruz. Paralelle alakalı daha şaşırtıcı şeylerde duyacağız. Bu paralel yapı hiçbir zaman yalnız hareket etmedi. Zaten tek başına böyle karmaşık bir darbe girişimini planlayacak zeka ve beceriye de sahip değil. Özellikle güneydeki sevdikleri ülke yönetimi bunları bir maşa olarak kullandı ve bugün hala kullanıyor. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, paralel yapıyla mücadele aralıksız olarak sürüyor ve sürmeye de devam edecek.

Paralel yapıya dair tüm izler Aksaray’ımızdan, kurum ve kuruluşlarımızdan, kentimizden temizlenene kadar mücadele sürecek. Gördüğünüz gibi Aksaray’da da paralelle mücadelede devletimizin güvenlik güçleri ve adli makamlarınca kademe kademe ilerliyor. İlk önce operasyonlar yapıldı. Ardından birçok resmi kurum ve kuruluşla incelemeler yapıldı. Bu çalışmalarda çok ciddi ve önemli veriler, tespitler elde edildi. Bununla birlikte paralel yapının tüm şirketlerine kayyum atandı. Paralel yapının karıştığı kaçak yapılar vardı onlar da yerle bir edildi. İş daha bitmedi. İş daha da derinleşti. Derinlemesine çalışmalar, tespit çalışmaları hızla devam edecek. Paralel yapının tüm pislikleri kentte yok olacak” dedi..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ