Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Piri Mehmet Paşa Çarşısı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Piri Mehmet Paşa Çarşısı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor
  • 01.05.2017
  • 1.467 kez okundu

Eski terminal alanı kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan Piri Mehmet Paşa Çarşısında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor..

Eski terminal alanı kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan Piri Mehmet Paşa Çarşısında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Aksaray belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı ve Belediye Başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Piri Mehmet Paşa Çarşısının inşaatında incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ı marka şehir yapmak için en önemli projelerin uygulamaya konulduğunu, bunlardan bir tanesinin de Piri Mehmet Paşa Çarşısı olduğunu kaydetti.

Çarşı inşaatı hakkında bilgiler veren Başkan Yazgı “ Aksaray’ımızda çok önemli bir projeyi daha gerçekleştiriyoruz.10 bin metrekarelik bir alan üzerine inşaat devam ediyor. Altındaki otopark tamamlandı. Bu inşaat tamamen bittikten sonra hem yolların ferahlaması hem de buradaki mal sahiplerine , esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza çok güzel bir alış veriş mekânı ve çarşı oluşacak. Bu alış veriş mekânı ile beraber şehrimize yeni bir kimlik kazandıracağız.” şeklinde konuştu

Piri Mehmet Paşa Çarşısı 400 artı 200 toplam 600 araçlık yeraltı otoparkı 55 adet dükkân, 92 adet ofis, 3 adet kafe, meydan ve 1 adet köşk mescitten oluşuyor. Modern çarşının büyük bir kısmının tamamlandığı ve bu yılın sonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiği ifade edildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ