Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Rektör Şahin İmam Hatip Lisesi’nde konferans verdi

Rektör Şahin İmam Hatip Lisesi’nde konferans verdi
  • 03.03.2016
  • 2.459 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrenci-öğretmen ve anne-çocuk ilişkisinin, hiçbir menfaat içermeyen ilişkiler olduğunu söyledi..

Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle buluşan ve bir kariyer sohbeti gerçekleştiren Rektör Şahin, kendi eğitim süreci başta olmak üzere hayat deneyimlerini paylaştı ve öğrencilere son derece önemli nasihatlerde bulundu.

Ortada bir başarı hikâyesi varsa bunun sadece kişiye ait olmadığını, bu başarının aslında kolektif bir başarı olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, “Her şeyden önce Allah’ın yardımı olmadan kişinin kendi başına bir şeyleri başarabilmesi mümkün değildir” dedi.

İlkokuldan sonra, okumaya olan ilgisini tespit edenler sayesinde ortaokul ve liseye gidebildiğini ve bu kişilere her zaman duacı olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “İnsan hayatında önemli dönüm noktaları vardır ve bazı kişiler bu dönüm noktalarında karşınıza çıkar, Allah onları size vesile kılar. İyi niyetle çalışmak lazım; böyle olursa karşınıza mutlaka iyi niyetli insanlar çıkar ve hayatınız farklı bir noktaya evrilir” dedi.

İnsanların hayatlarında, işlerinde hatalar yapabileceğini ancak, önemli olanın sistematik hatalar yapmamak olduğunu dile getiren Şahin, öğrencilere şu nasihatlerde bulundu: “Her zaman ölçülü hareket edin. Mutlaka okuyun. Konuyu daha etraflı anlayabilmek için çapraz okumalar yapın. Anne-babanızın ve öğretmenlerinizin kıymetini bilin. İki ilişki vardır ki; bunlar menfaat temelli değildir. İlki öğretmen-öğrenci ilişkisidir. Hiçbir öğretmen “Öğrencim benden daha iyi yerlere geldi” diye üzülmez. Bir diğeri ise anne ile çocuğu arasındaki ilişkidir” dedi.

Konferansın ardından Okul Müdürü Yasin Sır, Rektör Şahin’e bir tablo hediye etti. Şahin daha sonra, okul yönetimiyle kısa bir sohbet gerçekleştirdi..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ