Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Rektör Şahin istişare toplantısında öğrencilerle buluştu

Rektör Şahin istişare toplantısında öğrencilerle buluştu
  • 11.05.2018
  • 840 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrenciler, akademisyenler ve diğer tüm çalışanları ile ASÜ’nün büyük bir aile olduğunu söyledi.

Belirli aralıklarla aile içi toplantılar yaparak sorunları direkt dinleme, öneriler alma ve hasbihal etme hususunu önemsediklerini kaydeden Şahin, Senato Salonu’nda çeşitli fakültelerde eğitim-öğretim gören ikinci sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

Yaptıkları tüm çalışmalarda altı temel prensip üzerinden hareket ettiklerini söyleyen ASÜ Rektörü, “Bunlardan ilki ‘Az da olsa devamlı olan’ ilkesidir. Biz, bir kereye mahsus işler yapmak yerine, küçük adımlarla kalıcı işler yapmayı önemsiyoruz. Bu ilkeyi ‘İki günü birbirine denk olan zarardadır’ ilkesiyle de tamamlıyoruz. Bir yandan küçük adımlarla ilerliyoruz ama diğer yandan da bugünle yarın, bu haftayla bir sonraki hafta, bu yılla sonraki yıl arasında bir fark olsun da istiyoruz. Öte yandan bizim bir sayı takıntımız yok. Niteliğin sayılardan daha önemli olduğu kanaatindeyiz” dedi. ASÜ’nün geniş bir aile olduğunu ve Üniversiteyi yönetenlerin de meleklerden oluşmadığını ifade eden Prof. Şahin, dördüncü ilkelerinin sistematik hatalar yapmama olduğuna dikkat çekti. Medeniyet tasavvurlarında kadınların ayrı bir önemi olduğunu, toplumu dönüştürme noktasında kadınların gücüne inandıklarını kaydeden Şahin, “Kadınların ve kızlarımızın çalışmalara katkı sunmasını öncelemek ve buna imkân sağlamak da bizim beşinci ilkemiz. Son olarak da estetik, zarafet, nezaket gibi değerlerin gelişmesi için kültür-sanat alanında ilerlemek gerektiğinin bilincindeyiz. Bu manada, Üniversitemizde gerek Rektörlük eliyle, gerekse öğrenciler eliyle etkinlikler düzenliyoruz ve bu işi önemsiyoruz” şeklinde konuştu. Daha sonra öğrenciler tespit ettikleri sorunları ve taleplerini sıraladı. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ve Prof. Dr. Engin Deligöz’ün de katıldığı toplantıda notlar alındı, sorular cevaplandırıldı.

Rektör Şahin, etkinliğin sonunda öğrencilere teşekkür ederek, “Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. Umarız her şey istediğiniz gibi ilerler. Ailelerinize büyük gururlar yaşatmanızı ve buradan hayırlı şekilde mezun olarak hayata atılmanızı diliyoruz” temennisinde bulundu..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ