Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Rektör Şahin: Topluma faydalı her türlü işbirliğine açığız

Rektör Şahin: Topluma faydalı her türlü işbirliğine açığız
  • 05.10.2016
  • 1.292 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ülkenin, şehrin ve üniversitenin gelişimine katkı sunabilecek her türlü işbirliğine açık olduklarını ve bu doğrultuda çalıştıklarını belirtti..

Farklı kurum, kuruluş temsilcilerinin yaptığı ziyaretlerde, ASÜ’nün imkânlarının toplumsal faydaya dönüştürülmesi için yapılabileceklere dair fikirlerini aktaran Prof. Şahin, potansiyelin en etkin ve en verimli biçimde kullanılması gerekliliğine dikkat çekti.

Laboratuvarlar başta olmak üzere, üniversitenin akademik birikiminin toplum değişik kademelerindeki gelişim ivmesini arttırabileceğinden bahseden Rektör Şahin, “Bu kapsamda pek çok işbirliği protokolü imzaladık ve süreç içerisinde bu protokollere yenilerini de ekleyeceğiz” dedi.

ASÜ Anadolu Gençlik Öğrenci Topluluğu, ASÜ AKSA Gençlik Topluluğu, Bilim Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan, Aksaray Kültür Turizm Üniversite Sivil Toplum Örgütleri İşbirliği Derneği (AKTÜSDER) Başkanı Rasim Gül ve ekibi, Devlet Denetleme Kurulu Üyesi İsmail Kurul, Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Bilal Şentürk ve İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Ömer Faruk Coşkun, MOSTAR Öğrenci Topluluğu eski Başkanı Sabri Mutlu ve yeni Başkanı Galip Türkmen, İl Müftüsü Cemalettin Bal, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Birlik Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Alacacı, BAP Koordinatörü Murat Kaya, Minibüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, İşadamları Abdi Okur, Erdoğan Okur, İzzet Çevik, Garnizon Komutanı Albay Gazi Demir, ASÜ Tiyatro Topluluğu, Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Hacı Tok, Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Aysun Akkurt ve Yönetimi, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş ve Memur Sen İl Başkanı Murat Günaydın, Rektör Şahin’i ziyaret etti ve çalışma alanlarına ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

Prof. Şahin, yaptığı açıklamada, “Amacımız memleketimize faydalı olmaktır. Bu maksatla gelen herkese kapılarımız da, gönüllerimiz de açıktır” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ