Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Rektör Şahin TÜBA ödülü alan akademisyeni tebrik etti

Rektör Şahin TÜBA ödülü alan akademisyeni tebrik etti
  • 23.12.2015
  • 1.673 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Algı’yı makamında ağırladı ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından kendisine verilen, “2015 Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü” münasebetiyle tebrik etti..

REKTÖR ŞAHİN: TÜBA ÖDÜLÜ BİZLERİN DE GÖĞSÜNÜ KABARTMIŞTIR

Doç. Dr. Fatih Algı’nın, ASÜ gibi yeni kurulan üniversiteler içerisinde “olmaz” denilen bir başarıyı gerçekleştirdiğini söyleyen Rektör Şahin, “TÜBA ödül gecesine 20’den fazla üniversite çağrıldı ve bu üniversiteler içerisin de ASÜ de vardı. Orada ASÜ’den çok daha kıdemli üniversiteler yoktu; bu bakımdan ödül bizim de göğsümüzü kabartmıştır. Bundan sonraki süreçte çok daha güzel işler başaracağımızı düşünüyorum” dedi.

ASÜ Rektörü, Fatih Algı’yla birlikte eşi Yrd. Doç. Dr. Melek Pamuk Algı’yı da tebrik ederek, “Bu gibi önemli başarıların elde edilmesinde eş desteği çok önemlidir” dedi.

Doç. Dr. Fatih Algı ise, Rektör Şahin’e nezaketinden dolayı teşekkür ederek, “İnşallah bundan sonraki süreçte, üniversitemizi daha büyük başarılara taşıyacağımızı düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Yapılan kısa açıklamaların hemen ardından Rektör Şahin, Doç. Algı’ya “Teşekkür Beratı” takdim etti..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ