Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Rektör Şahin ve öğrenci toplulukları şehit ailelerini ziyaret etti

Rektör Şahin ve öğrenci toplulukları şehit ailelerini ziyaret etti
  • 02.10.2016
  • 1.264 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, vatan, bayrak ve milletin bekası için canlarını veren tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını belirtti..

Aktif şekilde faaliyetlerini sürdüren öğrenci topluluklarının bir kısmının temsilcileriyle birlikte şehit ailelerini ziyaret eden Prof. Şahin, şehitlerin geride kalanlarının tüm topluma emanet olduğunu söyledi.

Terör örgütleriyle mücadele kapsamında verilen şehitlerin asla unutulmadığını ve unutulmayacağını anımsatan Şahin, “Son olarak 15 Temmuz’da ülkemiz büyük bir badireyi milletin cesareti ve feraseti ile önledi. Gerçekleşen hain darbe kalkışmasında da görüldüğü üzere bu aziz millet, söz konusu vatan olunca tüm farklılıkları bir kenara bırakabiliyor, iman dolu göğsünü tankların ve silahların önüne koyabiliyor” dedi.

Ne yapılırsa yapılsın şehitlerin hakkının ödenemeyeceğini kaydeden Prof. Şahin, “Hiçbir şehidimizi unutmadık ve unutmayacağız. Bu ziyaretler bir nebzede olsa şehit yakınlarımızın acılarını hafifletmek, onlara yalnız olmadıklarını duyumsatmak için gerçekleştirilmektedir. Bu ziyaretler ayrıca, öğrencilerimiz için sosyal tarafı ağır basan bir eğitim olarak da değerlendirilebilir. İnşallah zaman içinde benzeri ziyaretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Faaliyet kapsamında ilk olarak Aksaray Şehitliğine gidildi ve kabirler ziyaret edilerek dualar edildi. Daha sonra şehir merkezinde Şehit Polis Yunus Emre Akbaş’ın, Şehit Polis Sinan Kunduracı’nın, Şehit Jandarma Er Yavuz Çoban’ın; Demirci Kasabası’nda Şehit Uzman Çavuş Oğuz İlker Tosun’un; Ortaköy İlçesi’nde Şehit Polis Salih Aksu’nun; Ağaçören İlçesi’nde Şehit Jandarma Uzman Çavuş İsmail Yüksel’in ve Yeşiltepe Kasabası’nda ise Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kazım Ay’ın aileleri ile görüşüldü.

Ziyaretler esnasında Kur’an tilavetinde bulunuldu, dualar edildi, sabır ve metanet dileklerinde bulunuldu..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ