Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Rektör Şahin’den üniversitelere işbirliği ziyaretleri

Rektör Şahin’den üniversitelere işbirliği ziyaretleri
  • 15.01.2016
  • 1.218 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, uluslararası öğrenciler ve bölgenin gelişimi için gerekli olan üniversitelerarası işbirlikleri konularında görüş alışverişinde bulunmak için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlerini ziyaret etti..

İlk olarak Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile görüşen ASÜ Rektörü Şahin, uluslararası öğrencilerin kabulüne ilişkin prosedür hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Buradaki ziyarete ASÜ Dış İlişkiler Ofis Koordinatörü Doç. Dr. Ömer Köse ve Uzman Mehmet Ali Mersin de katıldı. Görüşmede, ASÜ’deki uluslararası öğrenci sayısı, eğitim imkânları ve fiziki olanaklar gibi hususlarda detaylı bilgi paylaşımında bulunuldu. Rektör Şahin daha sonra Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç’a bir ziyarette bulundu. İki üniversite arasında bölgenin gelişimine yönelik gerçekleştirilebilecek ortak çalışmaların ele alındığı görüşmenin sonunda Rektör Şahin, Şeref Defterini imzaladı. Ziyaretin sonunda Rektör Kılıç, ASÜ Rektörü Şahin’e günün anısına plaket takdiminde bulundu.

Her iki üniversitenin Rektörü de ziyaretinden dolayı Şahin’e teşekkür etti; üniversitelerarası işbirliklerinin gelişimi konusunda üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ