Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Sağlık-Helvadere arası ilk asfalt serimi başladı

Sağlık-Helvadere arası ilk asfalt serimi başladı
  • 13.10.2016
  • 1.265 kez okundu

Sağlık-Helvadere arası sıcak karışım asfalt serim işi töreni gerçekleştirildi..

, Özel İdare Genel Sekreteri Ramazan Altundağ,  İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Başkanı, Üniversiteden öğretim üyelerinin ve vatandaşların katıldığı - arası sıcak karışım asfalt serim işi töreni gerçekleştirildi.

Açılış seremonisinden sonra söz alan Mehmet Tüzün;

“2015 yılında proje çalışmalarına başladığımız Sağlık-Helvadere arası yol çalışmamızın 2016 yılında ihalesini yaptık ve Temmuz ayı sonu itibariyle de yapımına başladık. 21 km uzunluğunda, 13 mt temel genişliğinde yapımına başladığımız yolumuzda sıcak karışımlı binder malzemesinin serimini gerçekleştirdik. mücavir alanı sınırından Sağlık Kasabası merkezine kadar olan kısmının serimini tamamladık. Allah hayırlı uğurlu etsin. Normal şartlarda ihalemizin süresi 200 gün olmasına rağmen biz bu işi Kasım ayı sonuna kadar bitirme azmindeyiz. Sağlık- Helvadere arasındaki yolun sandık kazı ve asfalt altı dolgu işlerinin en yoğun olduğu bölgelerdeki işlerimizi tamamladık. Yol üzerindeki sanat yapılarının yapımını tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki hafta sonuna da Akhisar köyümüze kadar olan kısmı bitirmiş olacağız. Sandık kazı çalışmalarında Kargın Köyümüze kadar olan 15. Km deyiz.  2 hafta içerisinde de Helvadere Kasabasına kadar olan kısım bitirilecek ve asfalt malzemesinin serimine devam edeceğiz.

Yol yapımı çalışmalarının ulaşımı en az etkilemesi için 70 km servis yolu açtık. Buna rağmen alternatif yolların azlığı sebebi ile ulaşımda ister istemez sıkıntılar oluştu. Bu konuda göstermiş oldukları sabırdan dolayı tüm yöre halkına teşekkür ediyorum” diyerek işin devamı hakkında çalışanlardan bilgi aldı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ