Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Sağlık öğrencileri, projeleri ile Peygamber Efendimizi anlattı

Sağlık öğrencileri, projeleri ile Peygamber Efendimizi anlattı
  • 24.03.2016
  • 1.875 kez okundu

Aksaray Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Peygamber Efendimizi, yaptıkları projeleri ile tanıttı..

Aksaray Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.Sınıf öğrencileri Tarih Dersi Performans etkinlikleri kapsamında bir araya gelen öğrenciler, Hz. Muhammed’i (SAV) ve döneminde yaşanan olayları maketlerle anlattı.

102 öğrenci, Peygamber Efendimiz’in müşriklere gösterdiği mucizelerinden hayatını nasıl idame ettirdiğine kadar birçok farklı konuda hazırladıkları çalışmaları okulda sergiledi.

Okul Müdürü Hızır Faruk Maraşlıoğlu,Tüm derslerimizde öğrencilerimizin hazırlamış oldukları performans ödevlerinin diğer öğrencilerimize de faydalı olacak şekilde hazırlanmasına önem veriyoruz.Tarih öğretmenimiz Zuhal Dağlı koordinesinde öğrencilerimizin Peygamber sevgisini ve kendisini tanıtabilmek için ‘siyer fuarı’ düzenlediler. Proje sayesinde Efendimiz ve sahabilerin yaşadığı güzide hayatı öğrencilerimize aktarıp daha kalıcı hale gelmesini amaçladıklarını belirten Maraşlı oğlu, “102 farklı öğrenci birbirinden farklı ve orijinal projeler üretti.Öğrencilerimiz projeleri hazırlarken, Efendimiz ve dönemi ile ilgili araştırma yapıp öyle hazırlandılar. Bu sayede öğrencilerimiz Efendimizi tanıma fırsatı buldular şeklinde bilgi verdi.Hazırlanan projeler arasında Peygamber Efendimiz’in bir müşrike gösterdiği ‘Yürüyen Ağaç’ mucizesini yansıtılmasından,Fil vakasına karşı bir çok özgün proje yer aldı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ