Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Sağlıkçılardan Vali Ataklı’ya ziyaret

Sağlıkçılardan Vali Ataklı’ya ziyaret
  • 06.04.2016
  • 1.408 kez okundu

Aksaray Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Şenol Atakan, Aksaray Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Taner Kara ve Aile Sağlığı Merkezi Yönetici Hekimi Dr. Gürkan Turan, Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti..

Vali Ataklı, makamında gerçekleştirilen ziyarette, bir süre sohbet ettiği sağlık temsilcileri ile sağlıkta şiddet, sorun ve çözüm önerileri konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık çalışanlarının sunulan sağlık hizmetlerindeki fedakarlığının ve yaptıkları işin öneminin iyi anlaşılması gerektiğini ifade eden Ataklı, toplumun bu konuda daha duyarlı hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Vali Ataklı, insanların hastalıklarını iyileştirme amacı olan sağlık çalışanlarının bu tür olumsuz ve kabul edilemez olaylarla karşı karşıya kalmasının toplumun her kesiminden tepki gördüğünü belirterek, “Gece, gündüz demeden günün her anında insanların hastalıklarının iyileştirilmesi yönünde çalışma ve gayret gösteren sağlık çalışanlarına olumsuz davranış sergilemeye kimsenin hakkı yoktur. Sağlık hizmeti alanlar ve bu hizmeti sunanlar arasındaki denge unsurunun bozulmaması gerekiyor. Sağlıkta şiddet kabul edilemez bir olaydır. Herkes bu konuda daha duyarlı olmalı.” dedi.

Konuşmanın ardından sağlıkçılar, Vali Ataklı’ya sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddet konusunda sahada yapılan bilimsel bir çalışmanın sonuçlarını sundu..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ