Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Sami Güçlü’den Ak Parti adaylarına destek

Sami Güçlü’den Ak Parti adaylarına destek
  • 23 Ekim 2015 - 17:12

Önceki dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, AK Parti Aksaray Milletvekili adaylarına destek vermek amacıyla Aksaray’a geldi..

Önceki dönem Bakanı Güçlü AK Parti İl Başkanlığı’nda Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Köy Hizmetleri Genel Müdürü Ali Altuntaş, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Aksaray’a özel seçim şarkısı hazırlayan Sanatçı Bayram Bilge Tokel, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve Aksaray eski Milletvekili İsmet Gür ile bir araya geldi.

Ziyarete ev sahipliği yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi, 1 Kasım seçimlerinde Aksaray’da tarihi bir oy oranı ile yeniden 3-0 kazanacaklarını ve bunun ayak seslerini duyduklarını söyledi.

Eski Bakan Güçlü ise ziyaretteki konuşmasında, “Cengiz Bey’in siyasi tercihi ve adaylığı konusunda bir beklentim var. Aksaray’a 2.5 senedir her ay geliyorum ve Belediye Başkanımızın tahsis ettiği Zinciriye Medresesi’nde öğrencilerle kültürel bir faaliyet yürütüyorum. 13 ilde aynı faaliyeti yürütüyorum ve artık yetişemiyorum. Cengiz Bey milletvekili olduğunda Aksaray’ı kendisine teslim edeceğim. Bu kültürel faaliyeti vekâleten yönetme durumu böylece sona erecek. Hatta Nevşehir ilini de verebilirim” dedi.

Güçlü konuşmasında ayrıca, “İlknur hanım bizim mecliste iki dönem beraber çalıştığımız bir arkadaşımız. Ayrıca Cengiz Bey’in adaylığını çok önemsedik ve çok destek verdik. İç Anadolu’nun politik anlamda rolünün artması, çok seçkin insanların siyasete girmesini gerektirir; Toplumda karşılığı olan, toplumun sözcülüğünü üstlenebilecek, tecrübe ve birikimi elverişli insanların yer alması gerekiyor. Aksaray’da böyle bir ortam zaten var. Bu dönemde de çok iyi temsil edileceğini düşünüyoruz.

Aksaraylı olup da Konya’da hizmet vermiş olan Mustafa Serdengeçti Hocamız için de çok güzel şeyler duyduk. Serdengeçti Hocamız Konya’da 10 yıl çalışmış, ama biraz Aksaray bağlantılı çalışmış. Seçim çalışmalarını yapan arkadaşımızın birisi, ‘Mustafa Bey’in adaylığı ile bizim işlerimiz kolaylaştı’ dedi. Adeta özel bir seçmen grubu ile karşılaştık. Başka partilere mensup ama Konya’da o insanlarla birebir iletişim kurulup hizmet edilmiş. Tabi ki emek verirsen karşılığını alırsın.

Cengiz Bey’in ve Mustafa Bey’in bu şehre çok emek vereceğini düşünüyoruz. İlknur Hanım’ı zaten tanıyoruz. İlknur Hanım’ı Genel Merkezimiz daha iyi tanıyor. Onu için bir şey dememize gerek yok zaten, başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verdi..

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ