Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,74 / Satış: 8,78
€ EURO → Alış: 10,40 / Satış: 10,44

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Aksaray’da

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Aksaray’da
  • 17 Eylül 2020

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak açılışa hazırlanan Bilim Merkezini inceledi.

TÜRKSAT Model Uydu yarışması için geldiği Tuz Gölü atış alanında yapılan programın ardından Aksaray Merkeze gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilim Merkezinde incelemelerde bulundu.

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak açılışa hazırlanan Bilim Merkezinde incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a Belediye Başkanı Evren Dinçer, Vali Hamza Aydoğdu ve Başkan Yardımcıları eşlik etti.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bilim Merkezinin 3615 metrekare kapalı alana sahip olduğunu ve gençlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleri için tüm imkânların sağlandığını, İHA ve SİHA eğitimlerinin verileceğini ve ilgili kursların burada düzenleneceğinin bilgisini Bakan Varank’a verdi. Ayrıca Burada verilen eğitimlerle gençlere insansız hava aracı veya model uçak teknolojisini öğrenme, uçurma yeteneğini kazanma ve üretiminde rol alma yeteneği kazandırılacağını da paylaştı.

Gençlerin AR-GE amaçlı kullanacağı laboratuvarları ve etkinlik alanlarını inceleyen Bakan Varank Belediye Başkanı Evren Dinçer’e başarılar diledi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ